Kaçıncı HayaTımı yaŞıyoruM???

CeReN87

Yeni Üye
Üye
Kaçıncı HayaTımı yaŞıyoruM???
314434dc55392362c1.jpg

reenkarnasyon,reenkarnasyon nedir?,kaç kere doğdum,kacıncı dünyaya gelişim,insan kaç kere dünyaya gelir

Deja vu! Kimine göre zaman kırılması, kimine göre beynin aynı iletiyi kısa sürede iki defa göndermesi! Yani, aklın oyunu!
Elbette işin keyifli tarafı, daha önce bu hayata geldiğimiz ve “Tanrım, lütfen bana kaybolan yıllarımı geri ver” şeklinde dua edip, kabul görerek her şeyi yeniden yaşamamızdır. Ancak bu söylediğim hiçbir bilimsel kanıta dayanmayıp, sadece benim hayal gücümden oluşmaktadır.
Böyle olduğunu kabul edersek; aynı hataları yapmaya devam ediyor olabilir miyiz? Aynı saçma aşk yanılgılarını tekrar yaşıyor olmamız veya aynı acı veren adama aşık olmamız mümkün müdür?
Hayatın ortasında bir yerde, çok bunaldığımız ve kendimizi çıkmazda hissettiğimiz bir anda, içten bir dua edip, kabul gördüysek? Bize hemen Matrix gibi, mavi ve kırmızı hapı uzattılarsa, biz de tüm hafızamızı iade edip, tekrar dünyaya geldiysek ve Deja vu, silinmiş anı parçalarından birkaç saniyeyse! Bunlar uçuk gelebilir, zaten biraz fazla düş gücü olduğunu kabul ediyorum ama ya oluyorsa?
Aynı hataları tekrar yapar mıydık? Örneğin 50 yaşında olsanız ve size böyle bir şans verilse, “hadi yeniden doğacaksın ama bu hayata ait hiçbir şey hatırlamayacaksın” dense, tekrar aynı yoldan mı yürürdünüz? Yoksa içgüdüsel olarak daha mı az yanlış yapardınız?
Reenkarnasyona inanan biri ve inanmayanlara da saygı duyan biri olarak, bu dünyaya çok defa geldiğim hissine kapılıyorum. Konuyu dine, felsefeye, metafiziğe bağlayıp, aşağıdaki yorum kısmına bilgece sözler yazmak isteyen arkadaşlar için söylüyorum: Hiç o topa girmeyin! Çünkü burada bir konu tartışmıyorum. Sadece inandığım şeyden bahsediyorum. Siz inanmakta veya inanmamakta özgürsünüz.
Hissettiğim şudur ki, ben artık bu dünyaya çok geldim. Bu kim bilir kaçıncı hayatım? Ve çok sıkıldım! Yukarıya yazılı dilekçe veriyorum, hatta bu yazıyı dilekçe yerine sunuyorum. Lütfen beni başka bir yere verin artık. Bu oyunun başka bir seviyesi yok mu?
Alternatif evrenler ve yaşam formları talep ediyorum. Yok, bu geldiğimiz son noktaysa, istifa ediyorum! Bana acil bir çıkış yolu haritası yollayın, beyaz tavşanı takip etmek istiyorum. Ben kırmızı hapı alıp, bu similasyondan çıkmak istiyorum.
Bu kaçıncı hayat yahu, yaşa yaşa bitmiyor! Haa tabii madalyonun başka bir yüzü var. Her geldiğimde aynı şartları sağlıyorsanız ve ben sürekli aynı yanlışları yapmaya devam ediyorsam; hep aynı tercihleri yapıyor, aynı adamlarla evleniyor, aynı adamlara aşık oluyor, ömrümü aşk için harcamaya devam ediyorsam, sonsuza kadar bırakın beni ceza olsun! Benden adam olmaz demektir!
Sıcaktan nefret ettiğim için, yaz aylarında beynimin kabloları yanıyor. Böyle saçma yazılar yazabiliyorum. Hem sıcak, hem çok sıkıldım, hem kafayı bunlara taktım. En iyisi ben bu yazıyı burada keseyim ama siz yine de şunu düşünün: Şimdi size aynı hayatı sil baştan yaşama şansı verselerdi, aynı hataları yapar mıydınız?
kaynakça: alıntıdır.....

Aynı şeyleri yaşadım kaçıncı defa aynı şeyı yaşıyorum cözemedim sanki tur bindiriyorum sürekli

Geri