Kadınlar adetliyken ilişkiye girebilir mi

S

Sacide991

Forum Okuru
Kadınlar adetliyken ilişkiye girebilir mi
Kadınlar adetliyken ilişkiye girebilir adet iken ilişkiye girenler zararları var mı günah mı

Merhaba

Yaklaşık 6 aydır bende adet düzensizliği var bazen 30 gün bazen 35 bazen 40 günü buluyor bazen de adet aralığım çok az oluyor 22 güne kadar düştüğü oldu
Aslında benim sormak istediğim adet düzensizliği değil. Adetliyken cinsel ilişkiye girmek zararlı mı . Ayrıca dini boyutu nedir günah mıdır . Adetliyken cinsel ilişkiye girilebilir mi hem tıbbi hem de dini olarak sormak istedim. Adetliyken cinsel ilişkiye girmek zararlı mı zararları varsa nelerdir .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Sanırım günümüzde yeni evli çiftlerin birçoğu bu konuda çok bilgili değiller. Hem dini boyutunda hem tıbbi boyutunda
Adetliyken ilişkiye girmenin zararları konusunda çok da bilgi sahibi olmadıklarını zannediyorum.

Öncelikle adetliyken kadın dış enfeksiyonlara çok açıktır. Ayrıca rahim ve vajina çok hassaslaşır bu hassaslaşma cinsel libidoda artış olarak algılansa da gerçekte böyle değildir. Kadın bedeni döllenmemiş yumurtaları rahim çeperinden parçalayarak atmaya çalışmaktadır. Bu da öncelikle rahimde ve vajinada kan dolaşımının daha fazla olmasına sebep olur. Bu cinsel libidoda bir artış olarak hissedilebilir.

Ancak adetliyken cinsel ilişkiye girmek tıbben de zararlıdır. Bu dönemde kadın enfeksiyonlara karşı neredeyse korunmasızdır.
Cinsel ilişki ile enfeksiyon kapma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca adet olmak kadın için rahatsızlık verici bir durumdur hem fizyolojik hem de psikolojik etkileri kadın üzerinde çok fazladır. Öyle bir dönemde cinsel ilişkiye girmek tıbben de çok akıllıca bir iş değildir.

Gelelim adetliyken cinsel ilişkiye girmek günah mıdır sorusuna.

Evet adetliyken cinsel ilişkiye girmek kesinlikle günahtır . Kur'an-ı Kerim'de açık ayetler vardır .Hayızlı kadın olarak geçer ve kesinlikle adetliyken ilişkiye girmek yasaklanmıştır. Kişi adetliyken kendi isteği ile ilişkiye giriyorsa hem kendisine hem kocasına günahtır . Ama kocasının zorlamasıyla ilişkiye giriyorsa bu günah kocaya aittir fakat kadın da buna izin vermemelidir.

Geri