kadınlarda görülen kısırlık belirtileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kadınlarda görülen kısırlık belirtileri
kısırlık belirtileri kadınlarda kısırlık belirtileri kadında kisirlik kadın
Kadında kısırlığa yol açan faktörler önce ikiye ayrılabilir. Kadında Kısırlığın nedenleri;

1 — Üreme organları dışındaki faktörler: Bunlar, tüm vücudu ilgilendiren tüberküloz, aşırı derecede kansızlık veya ağır bir ateşli has*talık olabileceği gibi şeker hastalığı, tiroid bezi hastalıkları (guatr, hi-pertiroidi) ve böbreküstü bezi hastalıkları (cushing) gibi hormonal has*talıklar olabilir.
Üreme organlarının dışında olan bu gibi faktörler, kadınların yak-jlaşık yüzde 15-25'inde kısırlığa yol açmaktadır.
2— Üreme organlarına ilişkin kısırlık nedenleri: Çocuğu ol*mayan 100 kadından yaklaşık 77'sinde neden, üreme organlarındaki bir bozukluktur. Bundan sonraki bölümde, kadın üreme organlarını dış*tan içe doğru sırayla inceleyerek kısırlığa yol açan faktörleri birer bi*rer açıklayacağız.
Vulvaya ait kısırlık nedenleri

Vulva, kadınların dış üreme organıdır. Vulvadakl bir bozukluk kı*sırlık nedeni olmadan önce âdet görememe, cinsel birleşme yapama*ma gibi daha ciddi sorunlarla karşınıza çıkar. Başka bir ifade ile böyle bir hasta, kısırlıktan önce yukardaki şikâyetlerle ortaya çıkan, kısırlık ikinci planda kalır.

3 hafta önce adet gördüm gecen hafta1gün adet oldum ve dün hiç bişey yokken ilişki sırasında asırı derece ilişki sırasında kanama oldu bugun yine yok. ayrıca çoğu zaman ağrı oluyo ve koyu akıntı oluyo. rica etsem yardımcı olabilirmisiniz. tesekkürler

Geri