kadınları anlamak isteyen erkeklere

RoCCo

Yeni Üye
Üye
kadınları anlamak isteyen erkeklere
Kadın neden aşık olur? Neden bir başkasına değil de o adama aşık olur. Bu aşk nasıl yıllar ve yıllar boyu sürer. VE EN ÖNEMLİSİ; NEDEN KADININ AŞKI BİR ANDA BİTER??
Siz de eğer bunları merak ediyorsanız bu yazının devamını okuyun. Ve söylediklerimi lütfen düşünün…
KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİNDE GÜÇ DENGESİ
Kadın ve erkek ilişkilerinde “güç” çok önemli bir dinamiktir. Güç kavramı, fiziksel güç, maddi güç, psikolojik güç, statü, yaşam gücü vb. birçok şekilde ifade edilebilir. İstinasız her kadın karşısındaki erkekte, gücün kendi kafasındaki tanımını görmek ister… Kimi kadın sevdiği erkeğin toplumsal statüsünün yarattığı güç halesinin etkisi altındadır. Kimisi fiziksel çekiciliğin yarattığı güce doğru çekilir. Kimi kadın ise erkeğin çevresini ve kendisini korurken yaydığı güç dalgalarıyla aşkını besler ve canlı tutar. Yaşam gücü, para kazanma gücü, cinsel güç, zor koşullara dayanma gücü, koruyucu güç, karizmatik güç, zihinsel güç, manevi güç…Tüm bunlar gücün farklı şekillerdeki tezahürleridir. Ve her kadın babasıyla olan ilişkileri doğrultusunda, bu tezahürlerden en az birini karşısındaki erkekte görmek ister…
Babasının toplum içinde çok saygı gördüğünü gören ve babasının bu gücünün etkisiyle büyüyen bir kız çocuğu büyüyüp kadın olduğunda karşısında toplumsal olarak saygı gören ve sözünü dinleten bir erkek görmek isteyecektir. Ve en önemlisi, erkeğin bu gücü sürdükçe sobayı harlayan kömür gibi, kadının aşkını besleyecek ve canlı tutacaktır.
İster bu fikre katılın, ister katılmayın, istinasız hiçbir kadın zayıf bir erkekle birlikte olmak istemez. Kadın erkekte en azından hayata tutunabilme gücünü görmek ister… Hayata tutunabilme gücü kadının o erkekle birlikte kendini güvende hissetmesine neden olur. Bu gücü karşısındaki erkekte gören kadın, hayatta her ne olursa olsun o erkekle birlikte üstesinden geleceğini içsel olarak bilir…
Beyler, lütfen gücünüzü eşinize teslim etmeyin. Gücünüzü hiç kimseye teslim etmeyin. İlişkinizde mutlu olmanın en iyi yollarından biri gücünüzü mümkün olan en iyi şekilde taşımak ve bunu karşınızdaki kadına hissettirmektir.
Eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysanız, lütfen ilişkinizdeki güç dengesini bir gözden geçirin. Bunu yapmak, ilişkinizdeki sorunları görmenize ve çözmenize yardımcı olabilir.
PEKİ KADIN ERKEKTEN DAHA GÜÇLÜYSE NE OLUR? P
PEKİ ERKEK GÜCÜNÜ BİR ŞEKİLDE KAYBEDERSE NE OLUR?

Ce: kadınları anlamak isteyen erkeklere

ablam şu imza gbi gözüken krolar varya bu adam ne byle yaa midem kalkıyo görünce

ya benim kadınları anlama konusunda profosyonel yardıma ihtiyacım var.birine aşık oldum ve bir türlü açılamıyorum.ve onun hareketlerine de anlam veremiyorum.belki biraz anlayabilsem ona göre hareket ederim.kendimi çok kötü hissediyorum.ne yapacağımı şaşırdım açıkcası.lütfen yardım.

Geri