Kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :(( onu boşuna üzmekde istemem :((

yorgunn

Yeni Üye
Üye
Kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :(( onu boşuna üzmekde istemem :((
ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
merhabalar siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama aranıza yeni katıldım. bayağı uzun anlatıcam ama en kısası bu inanın.
5 yılı geçkin bir ilişkim var ciddi ve evliliğe giden(en azından öyleydi). Herkes askerden gelince birşeyler olmasını bekliyor ailelerde dahil. ama son 3 haftadır yolunda gitmeyen birşeyler var ondan koptuğumu hissediyorum 5 yıl boyunca bana ihtiyacı olduğunu hissettiğim her an yanında olmak için elimden gelenin fazlasını yaptım bunun sadece ben diil herkes farkında. ama ondan bu desteğin birazını bile göremedim :uhu: iki yıl önce bacağımdan ameliyat olmam gerekti tedavi süreci uzun bir ameliyat. Ameliyatdan önce bana çok destek oldu gerçekten, ameliyat sürecini de birlikte atlatıcağımız söyledi hep ama bırakın destek olmayı onun yerine o dönemde ayrıldık bile. barışma sebebimizde onun çok sevdiği bir yakınını kaybetmesi oldu. ben ameliyatlı halimle o bile bunu beklemezken kalktım yanına gittim 10 dakikalığına da olsa... ne zaman sana ihtiyacım var dese hep yanındaydım ...sonrasında ben ne zaman desteğini beklesem ne yapabilirim, bilmiyorum, ne demem lazımki diyip durdu. bu arada işimle ilgili sorunlar oldu ailem üstüme geldikçe ben ona sığındm ama o da üstelemeye başladı. sonra sevmesemde babam rahatsızlandı ve o gene yanımda olması sevmediğini söylüyosn niye sorcam dedi ama o da sevmediği biri hastalandığında ağlamıştı ve ben gene yanında olup ona destek vermeye çalıştm. şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum içimde bi boşluk var gözlerine baktığımda içimde oluşan sevginin yok olduğunu fark ettim. bunun geçici bir dönem olup olmadığını bilmiyorum onu her nolursa olsun asla üzmek istemem ... kardeşim de dahil bizi bilen arkadaşlarmzn fikri bunun sebebinin yeternce olgun olamamasından oluşu. sizce bu ilişki bitti de ben boşuna mı uzatıyorum yoksa bu geçici bir süreç mi yardım edin lütfen:cry:

Son düzenleme:
bana kalsa bu geçici bir dönem senin açından.Bu ilişkiye o kadar emek vermişsin yıllarını vermişsin şimdi yeni tanıştığın biri için ilişkini bitirmek ayıp olur.Belki o yeni tanıştığın kişi senden hiç etkilenmedi bence de sevgilin tam olgunlaşmamış ama onu olgunlaştırmak senin elinde zaten erkeklerin geneli böyledir bizlerden sonra büyürler :) yerinde olsam verdiğim emeğe saygı duyardım zamanı gelmişse biter zaten ilişki ama ben ilişkinizin bittiğini düşünmüyorum.Sevgilin senden sıkılmış olsa sana apaçık söylerdi belliki o senden uzaklaşmamış,sende gecici bir şey olarak baskasından etkilenmişsin :))

yorumun için teşekkür ederim :) bu ilişkiyi başkası için bitirmem zaten ondan ayrılsamda uzun bir süre biriyle olmaya niyetim yok . aklımı karıştıran benim başkasından etkilenebilmem, çünkü önceden benim etkilenmemi bırakın bir başkasının bana karşı birşeyler hissettiğini anlasam kendimi geri çeker soğuk davranırdım. Artık kendni düzeltebilceğinden emin değilim ben hariç herkes de öyle. Sorumluluk alan birisi değil, belki de ben mecburiyetten de olsa ondan önce olgunlaştığımdan aramızdaki fark daha da açıldı bilmiyorum. kardeşm bile onu çok sevsemde onun düzelebilceğini sanmıyorum diyor. evet çok iyi birisi aslında hatta maddi olarak hiç beklemediğim halde babamdan çok daha fazla destek olmuştur bana hala daha öyle. kendine almaz bana alır desem yeridir. ama benim asıl istediğim ondan manevi olarak desteği. zaten normalde de çok fazla ilgisini belli eden birisi değil ama en azından zor zamanlarımda yanımda olmalıydı. Çok fazla yanlız bıraktı, anlamadı. Onunla bu durumu konuşmak istediğimi söyledim içimden geçenleri, beklentilerimi anlatmak istedim ama o dinlemiceğini söyledi ısrarla sonunda da ayrıldık henüz bir gün oldu ama nolucak bilmiyorum önceden onla konuşabilmek için saçma bahanelerden arardım mesaj atardım ama şimdi o istek yok. ben hala birşeyler olabilir mi diye çabalarken o böyle umursamadıkça daha da uzaklaştığımı hissediyorum ondan bende aramıcam sormıcam bakalım nolucak...

Zamana birak,cok yipranmis bir iliski sizinki canim.Sen kendini dinle icinden geleni yap,en onemlisi nasil mutluysan oyle sekillendir hayatini.Birini takinti haline getirip o hayatinda olsun diye kendinden fedakarlik yapma.

haklısın sanırım en iyisi o olucak... onun pişman olduğundan adım gibi eminim ama benim istediğim bu diil bende ne hissettiğimi zamanla anlıcağımı, emin olucağımı düşünüyorum bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun :)

seni çok iyi anlıyorum cnm şu an sennle aynı durumdaym bizimkide 4 snelk.bn bunn geçici oldğunu sanmıyorum.hem de ne kadar duyarsız.zaten ilşkiler bi zmandan snra sıkıcı glmeye bşlıyor.bizimlide o hesap bnce.

Bence babanı bile sormayan, sana destek olmayan biri ile olmayı hiçbir zaman düşünme. Ben zamanında çekingenliğinden dedim, düşünemediğinden dedim hep kendimce bahaneler buldum bana destek olmamasına. Şimdi ise hayatın zorluklarına karşı tek başıma kalmaktan çok ama çok yoruldum. İyi günde süperiz. Kötü günümde alışmış ya hep onun önce gekmesine yapayalnız kalıyorum. İnan en önemlisi başını dayayabileceğim bir omuz olmasıdır, eşinin omuzunun. O kadar zor ki yalnız kalmak sorunlar karşısında. Sen sen ol herşey bir gün tükeniyor unutma, bir gün istediğin şey; anlaşılabilmek ve sevindiğinde sevinebilen, üzüldüğünde paylaşabilen bir eş olacak. Daha başından böyleyse belli bencil bir insan.

o iyi bir insan, iyi bir arkadaş belki baba bile olabilir ama eş olabilceğinden emin değilim genelde askerden gelince değişcekdr olgunlaşıcakdr diyenlerde var ama ya değişmezse ? zaten şimdiye kadar hep olumlu yönlerini düşünerek hareket ettim ama artık yorulduğumu hissediyorum . sen nasılsa yaparsın , sen kendine nasılsa bakarsın diyip hastayken nasılsın diye bile sormaz mesela. kaç yılın birikimiyle doldum ve sonuçda bu hale geldik diye düşünüyorum. ona kalsa seviyo işte daha ne olucak. Babamı sevmem, zaten babalık da yapmadı şimdiye kadar(ama rahatsızlandığında en çok ilgilenen de benim kin tutan biri değilim ve ne olursa olsun sormalıydı ) onun için hayatımda olucak insanın bana ilgi göstermesi, sevdiğini belli etmesi benim için en önemli şey. İlk bir iki yıl güzeldi ama sonra sanırım nasılsa ayrılmıcaz, nasılsa evlenicez mantığıyla hareket etti diye düşünüyorum. kaybetme korkusu yok o yüzden onunla konuşmaya çalışsamda takmadı bunu o da söyledi bir kaç kere. ama artık durum farklı ve ben bu belirsizliklerle devam etmek istemiyorum. o çokdan pişman olmuş ayrıldığına ama bende ona karşı bi özlem yok şu anda 5 gündür görmememe rağmen ( resimlere bakıp duruyorum ne hissediyorum özledim mi özlemedm mi anlarım belki diye ama bomboş içim ). Uzatmaktansa onunla son kez konuşmak en doğrusu olucak sanırım yarın konuşup netleştirmeye karar verdim. içimde ne var yok anlatıcam gerisi de ona kalmış devam edersekde nasıl olur bilemem ama artık zor gibi görünüyo. bakalım hakkımızda hayırlısı neyse olsun diyorum artık ama ayrılsak da üzülmicemişim gibi geliyo en azından şimdilik

bence onu bu hale sen getrdin canım sen o kadar yanında olmuşsun ki o kadar şımartmışsınki tabiri caiz se tepene çıkmış bu devirde erkeğe eziyet çektireni sevio erkekler onlara yüz göstermicen sevdiğini belli etmicen hep gidebilecek vazgeçebilecek sen olucan ki korksun kaybetmekten o bilioki sen yine dönersin vazgeçemessin o yzden o kadar rahat ve umursamaz

Geri