kafein´le zayıflama

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kafein´le zayıflama
nescafe ile zayıflama kafein zayıflama kahvesi kahvenin zayıflamaya etkisi kahveyle
Bir araştırmaya göre, günde 1,5 su bardağı kahve alanlarda, kafeinin vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı ortaya çıktı.

Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Neriman İnanç, çay, kahve ve kola gibi içecekler ile hergün alınan kafeinin zayıflama üzerine olumlu etki yaptığının bilimsel olarak kanıtlandığını söyledi.

Kafeinin etkisine yönelik yapılan araştırmanın 'Obesity Research' adlı dergide yayınlandığını ve bilim camiasında görüş birliğine varıldığını kaydeden İnanç, ''Kafein enerji harcamasında artış sağlar, bu etkiyi şeker ve yağın daha çok yakımıyla oluşturur. Kafein yağ hücresini küçültmekte, trigliserit miktarını azaltmaktadır. 76 şişman bireye 3 ay süreyle zayıflama diyeti ile düşük ve yüksek doz yeşil çay ve kafein birlikte verilmiştir. Sonucunda yüksek kafein alanlarda vücut ağırlığı, yağ dokusu, bel çevresi ölçümlerinde daha fazla azalma olduğu saptanmıştır'' dedi.

İnanç, günde 1.5 su bardağı şekersiz içilen filtre kahvenin fiziksel aktivite ile birlikte uygulanan zayıflama diyetlerinde destek olabileceğini ifade etti.

Ce: kafein´le zayıflama

1.5 bardakmi 1.5 litre desem suna butun gun kahve iciyorum ben...bu habere sevindim ama benimki biraz fazla heralde...

Geri