Kahve Seçiminiz Karakterinizi Ele Veriyor!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kahve Seçiminiz Karakterinizi Ele Veriyor!
karakter analizi, kahve seçimi, kahve çeşitleri

Sevgili melekler, başlığı okuyup da "hadi canım" demeyin. Şu hayatta yaptığımız her türlü seçim mutlaka karakterimiz hakkında ipuçları verir. Buna kahve seçimimiz de dahil. Amerikan Mashable sitesi, kahve tercihlerine göre insanların karakterleri üzerine bir yazı yazmış. Yazı Amerikan menşeili olduğu için Türk kahvesi yer almıyor ancak artık hepimizin aşina olduğu kahve türlerinden birçok ipucu yakalamak ve karakterimiz hakkında bilgi almak mümkün...

kahve.jpg

ESPRESSO
Daha çok espresso içmeyi tercih ediyorsanız, sizin arkadaş canlısı ve uyumlu olduğunuz söylenebilir. Sizin için önemli olan kahvenin tadı; nadir bulunan, incanın canını çektiren bir özellik..

DOUBLE ESPRESSO
Siz pratik ve çok çalışan birisiniz. Tek bir shot kahvenin sizin için yeterli olmayacağını çok iyi biliyorsunuz.

TRİPLE ESPRESSO
Heyecanlı ama obsesif birisiniz. İçtiğiniz kahveler yüzünden 90′laran beri uyanıksınız.

EXPRESSO
Zeki ama sinir bozucu birisiniz. Bilerek veya bilmeyerek espressonun adını yanlış söylüyorsunuz. Her iki koşulda da insanlar size biraz gıcık oluyor.

MOCHA
Eğlenceyi seven ve yaratıcı birisiniz. Kahvenin tadını pek sevmiyorusunuz ancak sizi ayağa kaldıracak tek şey de kahvenin kendisi.

LATTE
Düşünceli ama kararsız bir karakteriniz var. Bilmediğiniz denizlerde yüzmek yerine güvenli limanları tercih ediyorsunuz.

CAPPUCCİNO
Sıcakkanlı ama biraz da düşüncesiz bir yapınız var. Çevrenizdekiler günlük hayatta yapmanız gerekenleri her seferinde size hatırlatmak zorunda kalıyor.

MACCHİATO
Geleneksel ve ketum bir karakteriniz var.

SOĞUK KAHVE
Kendinden emin ve dışa dönük birisiniz. Kimsenin size hayatınızı nasıl devam ettirmeniz gerektiğini söylemesine izin vermiyorsunuz.

AMERİCANO
Sakin ve bilnçli bir yapınız var. Hayattaki basit şeyleri seviyorsunuz. Parkta piknik yapmak, kuşları izlemek sizi mutlu etmeye yetiyor.

FRAPPUCCİNO
Mutlu ve enerjik bir doğanız var. Kahveyi sevdiğinizi söylüyorsunuz ama sizin aslında şeydiğiniz şey dondurma...

KARTON BARDAKTA KAHVE
Ciddi ve işine odaklanmış birisiniz. Bu hayatta sizi tek zorlayan şey, kahve bardağınızın çok sıcak olması.

Ben bunların hepsini çok seviyorum. Hepsini de sık sık içiyorum. Sanırım ben sadece kahve içmeyi seviyorum ya da çok karışık bir insanım :) Ama illa birini seçecek latte derim. düşünceli ama kararsızmışım ona göre de :)

Geri