Kaldığım ev çok rutubetli ne yapabilirim?

• Konbuyu başlatan alanyakampüs
  • Başlangıç tarihi
A

alanyakampüs

Forum Okuru
Kaldığım ev çok rutubetli ne yapabilirim?

Rutubetli evde uyumak melek kadınlar kulubü rutubetli evde uyumanın zararları forum'da.​

Arkadaşlar ben öğrenciyim alanyada okuyacağım pandemiden dolayı okula gitmiyorum ama hala alanyada kalıyorum evde. Ailem şuan ankarada ama burayı seviyorum ama ev çok rutubetli sanıyorum buranın havası da evleri bu şekilde yapıyor. Rutubetli evde uyumak zararlı mı? Sizce buradan çıkmalı mıyım? Okulun ne zaman açılacağı da belli değil ne yapsam bilemedim ailem çağırıyor ama orda da kardeşlerim çok küçük ders çalışamıyorum doğrusu. Evdeki rutubete çözüm var mıdır?

Merhaba
Ben de Antalya'da kaldım uzun yıllar biliyorum evleri rutubet ve nem olur sürekli hele ki bakımsız bina ise duvarları sıvaları dökülür eşyaların üzerine. Rutubetli evde uyumak tabii ki sağlığına zararlı canım. Ailenin yanına gitsen hem boşuna kira vermesen daha mantıklı değil mi? Ders çalışman için de bir ortam oluşturuversinler ailen üniversite kazanmışsın o kadar kardeşim. Nem rutubet kokusu ve o ortamda uzun süre kalmak ve maruz kalmak romatizma eklem rahatsızlıklarına yol açar. Aynı zamanda artık nefes alamazsın ciğerlerini bile etkileyebilir. Halsiz ve yorgun olursun daima. Peki evdeki rutubete çözüm var mı?

''Evdeki rutubete çözüm''​

• Rutubeti önlemek için hele ki antalya gibi bir yerde uyuduğunuz odada çamaşır kurutmayın hatta kettle filan da çalıştırmayın siz öğrencisiniz yaparsınız bu tür şeyler:)
  • Evini düzenli şekilde havalandırman gerekir
  • Evi rutubet önleyici boyalarla boyayın ya da boyatın
  • Kaya tuzu lambası da nemi yok ettiği söylenmekte
  • Evi sirke ile temizlemek küf mantar gibi durumları temizler
Şimdi ilginizi çekecek bir konu daha hemen paylaşmak istiyorum. İncelersen iyi olur kardeşim. ''Rutubet kokusuna karşı neler yapabilirsiniz'' hemen inceleyebilirsin aşağıdaki linkten kardeşim.

Geri