Kanatçı haydar sos tarifi bilen varsa paylaşabilir mi?

K

krsehr

Forum Okuru
Kanatçı haydar sos tarifi bilen varsa paylaşabilir mi?

Kanatçı haydar sos tarifi melek kadınlar kulubü kanatçı haydar kanat sosu tarifi forumda.​

Koca kıştan sonra bahçemizde komşularla bir kanat yapalım dedik ama ben pek beğenemedim yaptıkları sosu. Size sormak istedim. Kanatçı haydar var onun gibi kanat sosu nasıl yapabiliriz? Kanatçı haydar sos tarifi alabilir miyim acaba onlara kanat sosu nasıl yapılır göstermek istiyorum. Kanat sosu olmadan hiçte lezzetli olmuyor yani malzemeleri çok önemli bence et ve tavuk yapacaksanız. Komşularıma bir sonraki mangalda ben de güzel bir sos yapmak istiyorum.

indir.jpg

Merhabalar
Açıkçası ben de sade et veya tavuk yemeklerini sevmiyorum hani böyle salçalı soslu bir terbiyede beklemesi gerekiyor. Böyle daha bir lezzeti ortaya çıkıyor. Kanatçı haydar da sanıyorum istanbul'da meşhur bir kanatçı. Genelde kanatçı gibi özel restoranlar pek tariflerini paylaşmaz ama ben sizinle benzer bir tat paylaşacağım. Dediğiniz gibi sosu tam güzel olmayan ve sade yapılan mangallar lezzet vermiyor insana. Şimdi size harika bir kanat sosu tarifi vermek istiyorum. Ben genelde sosu hazırlarım ve kanatları ya da tavuk parçalarını bu sos içinde epey bir süre bekletiyorum ki bütünleşmiş oluyor sos ve tavuk.

''Kanatçı Haydar kanat sos tarifi''​

• Tavuk kanat
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 3-4 diş sarmısak
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • Karabiber, pul biber, kekik, tuz
Mangalda pişirmek için hatta fırın için de çok leziz bir sos oluyor bu kesinlikle denemelisiniz. Tüm malzemeleri karıştırın ve kanatları da kabın içine ekleyin iyice harmanlayın. İşin püf noktası tuz miktarını belirtmedik fakat eğer tuz yemenizde bir problem yoksa tavuk tuzu çok kaldırıyor. Tuzsuz olduğunda sosu ne kadar da güzel olsa bir işe yaramıyor yani tuz miktarı önemli. Bu tavuğu soslu şekilde buzdolabında 1 saat bekletin sonrasında mangalda pişirebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linkten ''resimli fırında tavuk için tarifleri'' yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri