Kanda gebelik testi yaptım hamilemiyim

Vilma61

Yeni Üye
Üye
Kanda gebelik testi yaptım hamilemiyim
kızlar merhaba ben bugün kan testi yaptırdım daha önce idrarda 6 gün adetimden önce pozitif çıkmıştı şimdi adetimi 3 gün geçtim sormak istediğim kan değerlerim sanki Yüksek çıktı kese tam görünmedi doktor emin olamadı 10 gün soruna gel dedi kan değerlerim . 944.19 pozitif yazıyor. Ben geçen ay değil ondan önceki 3 ay klomen kullanmıştım etkisi sürmüşmüdür yani bu değerler ikiz gebelik belirtisi olabilirmi :)

Merhaba, hcg değeri görünürde gebelik lehine fakat her hcg değeri de gebelik lehine değildir. Yani sağlıksız bir gebelik söz konusu ise hcg değeri pozitif olucaktır. Bundan ötürü hekim kontrolü ve takibi önem arz etmektedir. Kullanılan hormon bazlı ilaçların etkisi hemen geçmiyor . Tedavi gören hastalar bir müddet kendi haline bırakıldığın da gebelik söz konusu olabiliyor. Sadece değerden yola çıkarak ikiz gebelik teşhisi yapılmaz. Usg incelemesi ve belli aralıklarla yapılan hcg durumunuz hakkın da bilgi verecektir.

Merhaba, hcg değeri görünürde gebelik lehine fakat her hcg değeri de gebelik lehine değildir. Yani sağlıksız bir gebelik söz konusu ise hcg değeri pozitif olucaktır. Bundan ötürü hekim kontrolü ve takibi önem arz etmektedir. Kullanılan hormon bazlı ilaçların etkisi hemen geçmiyor . Tedavi gören hastalar bir müddet kendi haline bırakıldığın da gebelik söz konusu olabiliyor. Sadece değerden yola çıkarak ikiz gebelik teşhisi yapılmaz. Usg incelemesi ve belli aralıklarla yapılan hcg durumunuz hakkın da bilgi verecektir.
Anladım vitamin neden verdiki o zaman hamilesin dedi doktorum ama 15 gün sonra gel dedi ultrasonda bakalım demişti

Biz verilen bilgilere göre muayene etmeden geniş çaplı yaklaşık, cevaplar veriyoruz. En doğru bilgiyi, yaptığı gözlem ve tetkitlerle hekim verebilir.

Geri