Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere
tıpta karabasan gebelikte karabasan hamilelikte

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır​

metaryalistlerin uydurması

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır​

bu ve bunun gibi açıklamalar materyalis felsfe tarafından uydurlan sebep sonuş ilişki ile bağlı olup herşeyin yoktan vaar olmadığını ve sebeplerle var olduğunu kanıtlamak için yazılan metimlerdir. riyada beden %80 tüm fonksyonlarını kapatır ki buda yukarda bahsettiğiniz gibi bir felç durumu olduğu durumunu askıya alır felç beyin tarafında gönderilen sinyaleriri beden,in uygulammasıdır. yanı beyindne gelen komuları engellemesidir. ama rüyada ölüm yaşar insan beyin kapatır herşeyi. yukardaki durum olsa idi uyuyan bir insna bir daha kalkamazdırç kanatimce ve beyin zaten hiç uyumaz beyin uyursa isan ölür

açıklama için tşkler. bende karabasanla karşılaştım üzerimdeydi fakat ağırlığını sadece ellerimde hissediyordum olaganca kuvvetiyle ellerimi sıkıyordu..agrı iki gün gecmemişti..çok korkunçtu umarım bir daha karşılaşmayız.

valla bence iyi bir araştırma eline sağlık ama materyelist yaklaşıma karşı çıkılmasını anlayamadım Allah bence insan vücudunu öyle bir yaratmışki tamamen gerçeğe dayalı beynin hiçbir zaman uyumadığı kesin ama eğer uykuda ölüm olsaydı kalbimizin de çalışmaması gerekirdi e uyurken beyin çalışıp da kalp de çalışırsa bunada ölüm denemez yani buda geçici refleks uyarımını iptal etme bir deyişle kısa süreli felç de belki yakın bir açıklama olur kendi mantığımca.

evet karabasnı bende yaşadım.. özellikle ihtiyacımdan çok fazla uyuduğum zamanlarda oluyo.. beynim uyuşmuş gibi hissediyordum.. buaralar uğramıyo çok şükür.. sıkıntılı olunan zamanlarda da çok olduğu oluyor...

(8 sene önce) ben loğusayken olmuştu çok korkmuştum bir daha doğum yapmam diyordum ne kötü brşeydi ya ondan sonra hiç olmadı diyordum ama su 1 ay içinde yaklaşık 3-4 defa daha oldu çok kötü birşey üstünde bir ağırlık nefesin gidiyor gibi oluyor uyanmak istiyorsun ama uyanamıyorsun ağzımda hep bir LA İLAHE İLLALAH diyerek uyanıyorum ya off herşeyin farkındasın ama bişey yapamıyorsun ah bir yakalasam elimle hurafe ama karabasanı yakalayan zengin olur derler :)

Geri