Karbonat ev temizliğinde nasıl kullanılır

S

Sedaxcvx

Forum Okuru
Karbonat ev temizliğinde nasıl kullanılır
Karbonat ev temizliğinde nereler de nasıl kullanılır

Merhaba ,

Karbonatı evde temizlikte kullanmak istiyorum nerelerde nasıl kullanabilirim ya da karbonat temizlikte kullanılabilir mi , karbonatı sulandırıp kullanmak ya da kuru kuru kullanmak temizlikte nasıl olur nerelerde kullanabilirim. Karbonatın iyi bir temizleyici olduğunu duydum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz.

Merhaba Seda

Karbonat o kadar çok yerde kullanılıyor ki ev temizliğinde de kullanılması kaçınılmaz tabi ki mesela eviniz de karbonatla kuru temizleme yaabilirsiniz özellikle peluş giysi ya da çocuk oyuncakları yıkandığında bozulurlar bunları yıkamadan temizlemek istersen temizleyeceğin peluş giysi ya da oyuncağı bir poşet içerisine koyup üzerine karbonat döküp iyice çalkalarsan ve daha sonra da elektrikli süpürge ile karbonatları çekersen hem peluş oyuncakları temizlemiş hem de hijyen hale getirmiş olursun. Lavabolar tıkandığında biraz sirke ve karbonatla karışıtırıp sıcak suyla lavaboya dökersen lavaboyu açabilirsin.Ayrıca nemi bir sünger üzerine karbonat döküp banyo bataryalarını ovarsan hem pırıl pırıl parlarlar hem de hijyenik olurlar.

Geri