Kartondan nihale ve bardak altlığı yapmaya ne dersiniz?

tesadüf

Yeni Üye
Üye
Kartondan nihale ve bardak altlığı yapmaya ne dersiniz?
kartondan nihale yapımı
Kartondan bardak altlığı yapımı
el yapımı nihale, bardak altlığı

İş yerime günde en az 10 koli malzeme geliyor. Ürünleri yerleştirsikten sonra karton kutuları atıyoruz. Herşeyi değerlendiren insan zekasına hayranım ama benim aklıma gelmiyor hiç böyle şeyler. E bende ne yapıyorum? Madem akıl edemiyorum muhakkak bir akıl eden vardır diyorum ve araştırıyorum. Bu kartondan nihaleyle de araştırmalarım sonucunda karşılaştım ve çok beğendim. Melekleriminde ilgisini çeker böyle şeyler dedim ve sizinle paylaşmak istedim. Malzemelerimiz çok basit;

- Karton

- Makas, maket bıçağı

- yapıştırıcı

- kurdela

Gelelim yapılışına;

- Kartonumuzdan aynıı boyutlarda ince, uzun şertiler kesiyoruz. Sadece bir adet şeridimiz diğerleri ile aynı boyutta ama 3 katı daha geniş olacak.

1-1e1.jpg

- Kartonlarımızın iyi kıvrılması için boyuna ortadan ikiye maket bıçağı ile inceltiyoruz. Her bir parçanın üstüne yapıştırıcı dökerek çok sıkı bir rulo yapıyoruz.

2-2be.jpg

3-19c.jpg

- Büyük ruloyu ortaya alıyoruz ve küçük ruloları etrafına yapıştırıyoruz.

5-ee.jpg

Bu şekilde bardak altlığımız hazır. Etrafını kurdela ile çevirerek süsleyebilirsiniz.

4-141.jpg

- Nihale için devam ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız nihalenin ortasını oluşturuyor. Büyütmek için kestiğimiz karton şeritleri hiç rulo yapmadan orta kısmın etrafına doluyor. İstediğimiz büyüklüğe ulaştığında nihalemiz hazır. Yine etrafını kurdela ile sarıp süsleyebiliriz.

5-ee.jpg

61.JPG-17d.jpg

62.JPG-2c.jpg

63.JPG-3d3.jpg

Projenin orjinali için tık tık

Moderatör tarafında düzenlendi:
:) dökmemeye dikkat ediyoruz ama dökersekte canımız sağolsun tabi. Yapımı kolay malzemeleri bulmak kolay yaparız gene ne olacak maksat elimiz oyalansın:)

Geri