Kediler ve köpekler hakkında güzel özlü sözler

M e g

Melekler Mekanı
Kediler ve köpekler hakkında güzel özlü sözler
1. Köpeklerin sahipleri, kedilerin ise personelleri vardır.

2. Kedilerden nefret eden insanlar bir dahaki sefer dünyaya fare olarak gelirler.

3. Kediler 'her şey insanlar içindir' atasözünü çürütmek için dünyaya gelmiştir (Paul Gray)

4. Kediler asla sabahın 4 ünde havlayarak sizi rezil etmezler, komşularınızı ısırmazlar ama perdeye tırmanıp odanın tavandan nasıl göründüğünü merak ederler. (Helen Powers)

5. Kediler büyülüdür, onları ne kadar çok severseniz, ikiniz de o kadar uzun yaşarsınız.

6. Bir kedi sizin dostunuz olur ama köleniz asla.(Theophille Gautier)

7. Kedimizle oynarken, o mu bizi eğlendiriyor, yoksa biz mi onu eğlendiriyoruz kim bilebilir? (ünlü filozof Montaigne)

8. Kediler bize şunu öğretir: Doğadaki her şeyin illa bir işe yaraması gerekmez.(Garrison Keillor, yazar)

9. Kedilerden hoşlanmayan insanlardan uzak durun. (İrlanda atasözü)

10. Kediler duyguları konusunda dürüsttürler. İnsanlar ise duygularını gizlerler. (Nobel ödüllü, ünlü yazar Ernest Hemingway)

11. Bir kediyle geçirilmiş zaman asla vakit kaybı değildir. (ünlü psikanalist Sigmund Freud)

12. Kediler köpeklerden daha zekidir 6 kediye, karda kızak çektiremezsiniz.(Jef Valdez)

13. Kedileri seviyorum çünkü evimi seviyorum ve kediler de yavaş yavaş evimin gözle görünür bir ruhu oluyorlar.(Fransız şair, ressam, yazar, yönetmen John Cocteau)

14. Bir kedinin bir odaya ilk kez girişini inceleyin, her yeri inceleyip, koklar, kediler kimseye iyice araştırmadan güvenmezler. (ünlü filozof ve yazdığı romanlarla Fransız İhtilaline ilham vermiştir, Jean Jacques Rousseau)

15. Tanrının yarattığı tüm hayvanlar arasında köle yapılamayan tek hayvan kedidir. (ünlü yazar Mark Twain)

16. Birçok filozof ve kedi tanıdım, kedilerin bilgeliği daha üstündü. (Hippolyte Taine)

17. Bir köpeğiniz olabilir ama bir 'insanı' olan kedilerdir, çünkü kediler için insanlar faydalı evcil yaratıklardır(George Mikes)

18. Köpekler çağırılınca gelirler, kedilerse mesajı alırlar ve sonradan size dönerler(Marty Bly)

19. Hayatın sıkıntısından 2 şeyle uzaklaşabilirsiniz: Müzik ve kediler(Albert Schweitzer)

20. Kediler doğanın başyapıtıdır. (Leonardo da Vinci)

21. Kediler esrarengiz canlılardır, akıllarından bizim tahmin ettiğimizden çok daha fazlası geçer. (Sör Walter Scott)

22. Eğer kedimden önce ölürsem, küllerimden birazcık onun mamasına konmasını istiyorum, böylece onun içinde yaşamaya devam edebilirim. (Drew Barrymore)

23. Her 'miyav' kalpten gelen bir mesajdır (Stuart McMillan)

24. Bir kedinin sevgisinden daha değerli ne olabilir? (ünlü yazar Charles Dickens)

25. Kedi kimsenin maskarası olmaz (Heywood Brown)

26. Benim kedim kuyruk alfabesiyle konuşuyor (Robert A. Stern)

27. Kedisiz ev ne kadar güzel olsa da ev sayılmaz (ünlü yazar Mark Twain)

28. Bir kedinin babası olmak kolay değildir (B. L. Diamond)

29. Eğer kedilerim beni karşılamayacaksa, hiçbir Cennet, Cennet olamaz (kaynağı bilinmiyor)

30. Bir kediden daha iyi dost bulunabilir mi? (William Hardvin)

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk kez görüyorum bu sözleri çoğunu da daha yeni duydum diyebilirim. Yanlız özellikle internet ortamında çok fazla bulunan ve hiç bir harfine dokunulmamış, konuyu açan kişi tarafından cümlelendirilmemiş konuları sitemizde açmıyoruz. Konuda yer alan kelimeleri kopyalayarak google.com.tr üzerinden arama yaparsanız, bu konunun daha önceden birçok sitede açılmış olduğunu göreceksiniz. Dolayısı ile Google, bu konu ile ilgili bize pek önem vermemekte. Genelde özgün ve özgünleştirilmiş içerikleri tercih ediyoruz.

Sevgiler.

Forum ortamında üyeler tarafından okunur,tebessüm ettirir diye açtım konuyu.
Dilerseniz silebilirsiniz..

Sevgiler

İlgili konunun aramasında çok fazla sonuç yok diye bıraktım. Hoş güzel bir konuydu yani internet ortamında çok fazla yok bu konu artı buraya yazdığımız bu konularda özgünleştirme anlamını taşıyor :)

Geri