Kedim çok tüy döküyor ne yapabilirim?

M

Minik incimmm

Forum Okuru
Kedim çok tüy döküyor ne yapabilirim?

Kedim çok tüy döküyor melek kadınlar kulübü kedim çok tüy dökmeye başladı forum'da.​

Arkadaşlar tekir bir kedim var ve çok tüy dökmeye başladı acaba bunun mevsimsel bir sebebi var mıdır? Yoksa başka bir problem mi var nasıl anlayabilirim bunu? Bunun için vitamin veya başka bir önerisi olan var mı? Her yerde tutam tutam tüy var ne yapmalı mıyım? Kedim çok tüy döküyor ne yapabilirim arkadaşlar?

images (11).jpeg

Merhabalar
Kediler bazen vitamin eksikliğinden kaynaklı bazen de mevsimsel bir tüy dökme durumu olabilir. Kedilerin parazitleri olabilir bunun için aşılarını mutlaka zamanında yaptırın, ayrıca kedilere ucuz kalitesiz mamalar da tüy dökme sorunu yapabiliyor. Kediniz bir anda tüy dökmeye başladı ise buna bir hastalık da sebep olmuş olabilir. Kediniz tüy dökmuyor ve bir anda tüy dökmeye başladı ise mutlaka veterinere sağlık kontrolüne götürün tavsiyesinde bulunabilirim. Mevsimsel bir durumda olabilir ama mutlaka sağlık kontrolüne götürün.

Kedim çok tüy döküyor sorunuza aşağıdaki linki de incelemenizi tavsiye ederim. "Kedim çok fazla tüy döküyor nedeni nedir" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Selamlar, bizim de evimizde kedimiz var dişi adı Lucy, Long hair olmasına karşın pek tüy dökmüyor bu aralar mevsimsel dökmeye başladı ama bizim veteriner Ali Aydoğdu'nun dediği şey şu beslenmesi son derece önemli yani mama son derece önemli biz Royal Canin kullanıyoruz tavsiye ediyorum. İyi beslenen bir kedinin çok fazla tüy dökmesi olmuyor bilginize.

Geri