Kekik yağı i̇le saç bakımı saç çıkarır mı?

Kekik yağı i̇le saç bakımı saç çıkarır mı?
Kekik yağı ile saç bakımı kekik yağı saç çıkarır mı kekik yağı saça nasıl uygulanır daha fazlası Melekler FORUM'da.

KEKİK YAĞI SAÇA İYİ GELİR Mİ?


Kekik yağının mucizeleri konulu yazımıza hoşgeldiniz. Kokusunu çok sevdiğim otlardan biridir kekik. Sağlığa ve kozmetik alanda çok faydası bulunmaktadır. Saçlarımızın dökülmesi cansız görünmesi çok can sıkıcı bir durumdur. Son zamanlarda da saçlarınız çok cansız ve dökülmeye başlamışsa bu yazımızı dikkate alın. Kekik yağı mucizesi saçlarınızı yeni baştan yaratabilir. Saçların dökülmesini önleyen besleyici ve onarıcı yağlardan biri olan kekik yağı her saç tipi için uygun mudur? Özellikle saçları ince telli saçları çok dökülen cansız olanlar kekik yağını kullanabilirler. Ama normalde de saçlarında dökülme sorunu olmayanlar da kekik yağını rutin saç bakımında tercih edebilirler. Kekik yağının saçlarda sağladığı faydalar artık tescillenmiştir. Kekik yağı dışında kekik ile hazırladığınız kekik suyunu bile saç bakımı için tercih edebilirsiniz.

kekik yagi sac uzatir mi.jpg


KEKİK YAĞI SAÇ ÇIKARTIR MI?

Kekik yağı mucizesi saçları beslerken yeni oluşacak bebek saçlar için de zemin hazırlar. Yeni çıkacak saçlarınız güçlü ve gür bir şekilde çıkar. Saç çıkartır evet ama kekik yağını bence tatlı badem yağı ilaveli olarak saçlarınıza sürerseniz daha çok etki görebilirsiniz. Badem yağının kıllanma yaptığını duymuşsunuzdur zaten onun etkisi ile kekik yağı birlikte daha güçlü bir karışım oluşturacaktır. Bakın hanımlar eğer saçlarınız çok ince telli ise bu kekik ve tatlı badem yağını birlikte karıştırıp saçlara uyguladığınızda saçlar daha kalın çıkacaktır. Kekik yağının tek başına kullanımı bile saçları besleyip güçlendirirken bir de tatlı badem yağı ile kullandığınızı düşünün. Çağla Şikel'in saçlarına yaptığı bakım rutinini sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki videodan kekik yağı ve badem yağı ile saçlarına yaptığı bakımı izleyebilirsiniz. Ha bir de ek olarak saçların protein ihtiyacını karşılayan hindistan cevizi yağı da bu uygulamanın içerisinde.
KEKİK YAĞI SAÇLARA NASIL UYGULANIR?

kekik yagi saca nasil uygulanir.jpg


Kekik yağını aktarlarda ve artık kozmetik ürünleri satan yerler de bile bulabilirsiniz. Hatta doğal kuru kekikleri suya yatırıp bekletip saçlarınızı yıkama suyu olarak kullanabilirsiniz. Yukarıda dediğim gibi kekik yağı tek başına kullanmak yerine saçlarınızı besleyecek zeytinyağı ya da tatlı badem yağı ile kullanabilirsiniz. Zeytinyağının da saçlara besleyici bir etkisi olacaktır. Saçlarda zeytinyağı mucizesi yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Karıştırdığınız yağları parmağınızın uçları ile saçların diplerine ve sonrasında uçlarına doğru yavaş yavaş yedirin. Saçlarınızın tamamına uyguladıktan sonra streç film ile başınızı sarabilirsiniz böylece daha hızlı etki etmiş olur. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra banyoda direkt olarak şampuanlayarak yıkayabilirsiniz. Son olarak eczanelerden temin edebileceğiniz e vitamini ampüllerden alarak bir adet yağ karışımınıza ekleyebilirsiniz saçlarınızı son derece besleyerek canlandıracaktır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Gerçekten de doğada bulunan bir mucize diyebiliriz kekik için özellikle saç haricinde orijinal dağ kekiklerinin kaynatılarak suyunun şişelere doldurulması ile sabahları aç karnına uygulanması son derece fayda sağlıyor. Teşekkürler :)
 
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
M kekik yağı nasıl kullanılır ne işe yarar Faydalı Bilgiler 0
K Kekik yağı ne işe yarar Soru-Cevap 1
K kekik yağı ne işe yarar Soru-Cevap 1
M Kekik Yağı Alternatif Tıp 0
Similar threads
Üst