KENDİMİ SAVUNMAYI BİLMİYORUM Ne yapabilirim ?

Agresif

Yeni Üye
Üye
KENDİMİ SAVUNMAYI BİLMİYORUM Ne yapabilirim ?
Nasıl başlasam bilemiyorum, ben kendimi haklı olsam bile savunamıyorum, çok pasif ve çekingen bir insanım. Geçmişi düşündüğümde kendime kızıyorum hep, neden böyleyim, neden cevap veremiyorum insanlara diye kendimi yiyorum. Bir örnek verecek olursam: lise zamanında hoca sözlü yapmıştı, 3 soru sormuştu herkese , ben 3 'ünü bildim çalıştığım için, sonra tenefüste kızlarla otururken, sınıftan Bir kız ( birbirimizi pek sevmeyiz) benim için:" hoca X 'e kolay mı sordu "dedi.( Ama iyi niyetle sormadı, bunu , hocadan torpili var dercesine) Orda biran şaşkınlıkla susup kaldım slk gibi. Sadece onla aynı ortama girmeyerek tepki koydum. Kendimi savunmayı nasıl öğrenebilirim sizce, bunun gibi şeyler yaşadığım yani?

Merak etme hayatım hayatta bu tür şeylere maruz kala kala kala kala öğreneceksin. Kendini savunmayı öğreneceksin. Bunun için psikolojik destek almak bir psikolog ile konuşmak yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Burada şunu yap burada bunu yap denilebilecek bir durumun yok. Ama öyle ya da böyle kendini savunmayı öğreneceksin hayatım bu hep böyle olmaz ileride çok ama çok üzülürsün.

Merak etme hayatım hayatta bu tür şeylere maruz kala kala kala kala öğreneceksin. Kendini savunmayı öğreneceksin. Bunun için psikolojik destek almak bir psikolog ile konuşmak yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Burada şunu yap burada bunu yap denilebilecek bir durumun yok. Ama öyle ya da böyle kendini savunmayı öğreneceksin hayatım bu hep böyle olmaz ileride çok ama çok üzülürsün.
Haklısın galiba, kazık yiye yiye öğrenecem bir şekilde

Hayatım zaten tecrübe dediğimiz şey, hayatta yediğimiz kazıkların bileşkesi değil mi ama senin kendini savunmayı öğrenmen lazım istersen karate ile başla :D:D

Geri