Kendini ifade etme becerisi nasıl kazanılır yolları neler?

• Konbuyu başlatan Vahideonur
  • Başlangıç tarihi
V

Vahideonur

Forum Okuru
Kendini ifade etme becerisi nasıl kazanılır yolları neler?

Kendini ifade etme melek kadınlar kulübü kendini ifade etme becerisi forum'da.​

7 sınıfa giden bir oğlum var ve kendini iyi ifade edemiyor bunun için neler önerirsiniz kendini ifade etmenin hangi yolları var nasıl bir çalışma yapabiliriz evde kendi kendimize. Yakında liseye gidecek sonrasına üniversite kendini ifade etmesi çok önemli. Çok sessiz bir çocuk nasıl açabiliriz çevreye karşı nasıl daha iyi kendini ifade edebilir bunun için önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Kendini nasıl daha iyi ifade eder bir insan? Bana kalırsa bu yıllarda bu beceriyi kazanması çok önemli diye düşünüyorum çocuğumun iyi yerlere gelmesini istiyorum ama öncelikle kendini çok iyi ifade etmesi gerekiyor öz güvenini kazanması gerekiyor.

images (19).jpeg

Merhabalar
Aslında ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ve bunun elbette dezavantajları bu konuda var. Örneğin ataerkil ailelerde bazı babalar çok baskın karakter olabiliyor çocuklarda haliyle bu konuda bir çekingenlik yaşıyor ve kendilerini rahat ifade edemeyebiliyorlar. İşte kendini ifade edebilme becerisi biraz da annelerden babalardan kaynaklanıyor yani aile yapısı ile ilgili bir durum. Aslında küçükken kazanılabilen bir beceri.

"Kendini ifade etme becerisi nasıl kazanılır"​

Aile ne kadar çocuğa imkan tanıdığı ysa konuşmasına izin verdiyse na kulak verip dinledi ise işte bu özgüven kazanma ve kendini ifade etme becerisinin oluşmasına yardımcı olur. Kendini ifade etme becerisi kazanmak için bazı önerilerde bulunabiliriz. Ama işte ben şuna inanıyorum ki ilk eğitimi veren kurum aile 7 yaşına kadar alacağı eğitim çocuklar için çok önemli özgüven kendini ifade etme becerisi bunun gibi beceriler aileden kaynaklı kazanılır.

Kendini ifade etme konusunda dilerseniz aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz. Önemli ayrıntılı detaylar verilmekte olup "kendini ifade etme ve güzel konuşma" nasil olur linkten ulaşabilirsiniz.

Geri