Killi sabun cildime iyi gelir mi nasıl kullanmalıyım?

Z

zübeydehanım

Forum Okuru
Killi sabun cildime iyi gelir mi nasıl kullanmalıyım?

Killi sabun cilde faydaları melek kadınlar kulubü killi sabun faydaları forum'da.​

Merhaba kızlar cilt temizliğinde sabun arıyordum da killi sabunu size sorayım dedim. Bazı kullananlar memnun bazıları da memnun değil arada kaldım sizce nasıl bir sabun cilde iyi geliyor mu en çok hangi tiplere uygun bir sabun. Ve ne kadar süre kullanmak gerekiyor sizce? Killi sabun ile yüzümü yıkasam uzun süre faydasını görür müyüm kızlar? Cildimde çok fazla sivilce var ve çok patlatıyorum acaba iltihabını söker mi?

Merhaba
Kil çok eski zamanlarda cilt güzelliği için kullanılan bir toprak türüdür. Cildi parlatır doğal peeling etkisi yaparak cildi ölü hücrelerinden temizler. Kil toprağının içinde cilde faydalı olabilecek magnezyum, kalsiyum ve demir bulunur ve cildi besler bakım yapar. Cildiniz sivilceli bir cilt ise demek ki cildiniz yağlı bir tip. Cildinizde akneler varsa yağlı cildinizi yeteri kadar temizlemiyorsunuz demektir. Killi sabun sizin cildinize iyi geleceğini düşünüyorum ama yine de siz cilt uzmanına sormadan bunu kullanmayın derim. Herkesin cildi bir değil çünkü.

''Killi sabun cilde faydaları''​

• Cildi temizler
  • Aknelerden temizler aknelere bağlı olarak iltihaplanmayı temizler
  • Cilde peeling etkisi yapar derinlemesine temizler
  • Ciltteki koyu renkleri düzeltir
  • Siyah noktaları giderir
  • Cilde parlaklık verir
  • Gözenekleri uzun düzenli kullanımda en aza indirir ve kapatır
Cildinizi sadece sabunla temizlemekle tabii ki bunlardan kurtulamayabilirsiniz ek olarak gözenek sıkılaştırmak için tonik haftada bir kez peeling etkili maske yapabilirsiniz. Yağlı cilt tipine sahip olduğunuza göre aşağıdaki yazımızı da incelemeniz yerinde olacaktır. ''Yağlı ciltler için cilt bakımı'' nasıl olduğunu aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Geri