Kistler beta hcg değerini etkiler mi ?

dumangözlü

Yeni Üye
Üye
Kistler beta hcg değerini etkiler mi ?
Selam hanımlar.. Ben 3 aylık iğne vuruldum temmuz ayında.. Düzensiz leştir diye 27 gün süren adet günlerim olmaya başladı temiz kaldıgım süre ise 6 gün.. Velhasıl her ay Dr gittim herşeyin normal olduğunu ilacın yan etkisi oldugunu söylediler geçici dönem dediler kısacası. 9 kasım doktora gittim adetim biteli 7 gğn olmuştu o sıra... Bana kist olduğunu bir tanesinin 1 cm den büyük olduğunu söyledi betaya baktır ilaç tedavisine başlayım ona göre dedi betaya baktırdım.. 2.0 cıktı.. Dr göre şüpheli geldi oda şu şekilde affınıza sıgınarak söylüyorum 6 gün önce korunmasız ilişki olmuştu.. O yüzden Dr şüpheli geldi bekle dedi. Bugün ben evde iki adet test yaptım pozitif çıkıyor.. Toplamda 12 gün oldu.. Yani kistler betayı etkiliyor mu yoksa gebelik gibi bir durum söz konusu olabilir mi aklım tamamen karıştı.. Not ( diğer gebeliklerimde de adet den on gün önce testlerin pozitif cıkmıştı)

Selamlar hayatım hayır kistler beta hcg değerlerini etkilemezler. Yani bhcg sonucunda 2 çıktı ise yüzde yüz hamile değlisin demektir. Kist ile beta hcg nin uzaktan yakından alakası yok anlaşılan sen biraz evham yapmışsın hamile değilsin. Karıştırıyorsun hayatım.

Evde yaptığın testleri muhtemelen yanlış yaptın. Hatta doğru yaptın ama senin testlerin sonucuna bakman için 10 dakika maksimum zamanın var muhtemelen bekledin ve çizgi belilrdi hayatım hamile değilsin. Beta hcg testi sonucu yüzde yüz doğrudur ve yanılmaz. Net olan bu.

Selamlar hayatım hayır kistler beta hcg değerlerini etkilemezler. Yani bhcg sonucunda 2 çıktı ise yüzde yüz hamile değlisin demektir. Kist ile beta hcg nin uzaktan yakından alakası yok anlaşılan sen biraz evham yapmışsın hamile değilsin. Karıştırıyorsun hayatım.

Evde yaptığın testleri muhtemelen yanlış yaptın. Hatta doğru yaptın ama senin testlerin sonucuna bakman için 10 dakika maksimum zamanın var muhtemelen bekledin ve çizgi belilrdi hayatım hamile değilsin. Beta hcg testi sonucu yüzde yüz doğrudur ve yanılmaz. Net olan bu.
Çok teşekkür ederim.. Yarım tekrar kan verecem nasipse inşllh yoktur Rabbim isteyen anne adaylarımıza nasip etsin inşllh

Merhaba bu kistler için yapa bileceğim birşey varmı? Doğum kontrol hapı ile Tarsus'a aynı anda kullana bilirmiyim..

Merhaba bu kistler için yapa bileceğim birşey varmı? Doğum kontrol hapı ile Tarsus'a aynı anda kullana bilirmiyim..
Hayatım uzman hekim değilim, vereceğim ya da başka sitelerden alacağın hiç bir tavsiye uzman hekimin söylediklerinin yerine geçmez o bakımdan yanlış iş yapmak istemiyorum. En güzeli hekim ile görüşmen olacaktır hayatım.

Nihayetinde senin sağlığın önemli bizim dediklerimiz değil.

Sevgiler.

Hayatım uzman hekim değilim, vereceğim ya da başka sitelerden alacağın hiç bir tavsiye uzman hekimin söylediklerinin yerine geçmez o bakımdan yanlış iş yapmak istemiyorum. En güzeli hekim ile görüşmen olacaktır hayatım.

Nihayetinde senin sağlığın önemli bizim dediklerimiz değil.

Sevgiler.
Aaaah o güzel yazın için çok teşekkür ederim nezaketiniz için çok çok teşekkür ederim

Estağfurullah bi tanem biz elimizden geleni yapıyoruz ama sana da yanlış bilgi veremeyiz. Senin sağlığın her şeyden daha önemli. Geçmiş olsun bitanem :kiss:

Geri