Kızıma Paris ismini düşünüyorum anlamı nedir?

P

Paris1

Forum Okuru
Kızıma Paris ismini düşünüyorum anlamı nedir?

Paris isminin anlamı melek kadinlar kulübü Paris ismini nereden almıştır forumda.​

Arkadaşlar kızıma Paris ismini koymak istiyorum. Acaba Türkiye'de var mıdır Paris ismi. Çok değişik ve guzel bir isim olsun istiyorum da Paris çok abes kaçmaz dimi? Paris ismi tam olarak nerden gelir? Ben Fransa başkenti olarak biliyorum ama sizler ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Paris isminin anlamı nedir?

Merhabalar
Paris ismi çok hoş bir isim ama Türkiye'de herhalde hiç gormedim ve duymadım. Aslında Paris ismi Yunanca kokenli ve erkeklere konulan bir isim ama bence de Paris bir kıza daha uygun. Paris ismi Fransa'nın başkenti olarak biliyoruz evet ilk olarak duyduğumuz zaman anlamı bu. Aslında Paris ismi Yunan kökenli hatta adını Galya halklarından Parisii lerden alır. Ayrıca Paris adını Romalılar ın Parisiilerin şehri olarak adlandırılır. Kuran'da geçen bir isim değildir tabii ki. Paris adını kullanan bir ünlü de Paris Hilton guzeller güzeli manken. Yani illa yabancilarda var Türklerde olmaz diye bir kural yok isminin anlamı güzelse beğeniyorsanız neden olmasın. "Günümüzün moda kız isimleri listesi" dilerseniz bu linke de bir göz atabilirsiniz.

Geri