Kolalı kek nasıl yapılır tarifini rica etsem kızlar?

M

meliha.koc

Forum Okuru
Kolalı kek nasıl yapılır tarifini rica etsem kızlar?

Kolalı kek tarifi kolay melek kadınlar kulubü kolalı kek tarifi nasıl olur forum'da.​

Kızlar bir yerde gördüm de kolalı kek mi olur dedim kendi kendime. Nasıl acaba tadı kolalı mı geliyor bu kekin. Kolalı kek nasıl yapılır bildiğimiz kola ile mi yapılıyor bu? Yarın çocuklara yapayım diyorum aslında ama nasıl yapıldığını malzemeleri filan paylaşır mısınız benimle? Kolalı da kek yaparsak tamam olacak kızlar:) Kolalı kek yapma fikri gece gece neden geldi aklıma bilemiyorum ama tarifini verirseniz sevinirim.

Merhaba
Kekin kolalısı da oluyormuş evet. Gece gece nereden aklınıza geldi bilemiyorum ama tarifini sizinle paylaşacağım hemen. Farklı tarifler denemeyi seviyor olmalısınız. Kolalı keki de deneyerek değişik tariflerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

''Kolalı kek nasıl yapılır''​

• 3 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı kola
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 2.5 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
Şekerle yumurtaları iyice çırpın diğer malzemeleri de yavaş yavaş ekleyerek çırpmaya devam edin. 180 derece ısınmış fırında 25 dk kadar pişirin. Kolalı kekin olayı bir bardak kola yani ben hiç denemedim ama deneyerek bize de fikirlerinizi yorumlayabilirsiniz belki yapmak isteyenlere merak edenlere görüş olur. Bir kek tarifi daha paylaşayım sizinle belki denemek isterseniz. ''Sodalı limonlu kek'' nasıl yapılır yazımızda yer almakta.

Geri