Kombi bari neden düşer ve neden su damlatir?

• Konbuyu başlatan Nihaiii
  • Başlangıç tarihi
N

Nihaiii

Forum Okuru
Kombi bari neden düşer ve neden su damlatir?

Kombi bari neden düşer melek kadınlar kulübü kombi bari neden sürekli düşer forum'da.​

Merhabalar 1 haftadir sürekli kombinin bari düşüyor ilk başlarda anlamadık ama petekler buz gibi oluyordu Su da isinmayinca kombiye baktık hemen ve barın 0.7 lerde olduğunu gördüm. Bu işlerden pek anlamadığım için size sormak istedim. Barın yukselmesi de gerekiyormuş barın nasıl yükseldiğini öğrendim yaptım ama sık sık barın düştüğü oluyor ve su damlatiyor kombi bu neden olur acaba? Kombi barı neden düşer?

images (3).jpeg

Merhabalar
Doğalgaz kombi durur durur kışın sıkıntı çıkarır ya işte en gıcık olduğum seydir. Doğalgaz kombi aslında en çok ihtiyaç olduğumuz zaman da kış vaktidir. Bazı sebeplerden dolayı kombi barı düşer. Böyle bir durum bizim de başımıza gelmişti. Kombi bari kendi başına aslında düşmemesi gerekir. Basıncın sürekli düşmesi kombide su sızıntısı olduğunu gösterir. Ya bir çatlak su sızıntısı yapar ve bu da basıncı düşürür.

Kombi neden basıncı düşürür?​

Kombi bu gibi durumlarda yani su sızıntısı ya da su tankında oluşan sıkıntıda basıncı düşürür bu sayede aslında kombi zarar görmesi de engellenmiş olur. Kombi sisteminde yer alan bazı güvenlik önlemleri sayesinde bu tür problemlerde kombi zararı en aza indirilir.

Kombi bari kaç olmalı?​

Kombi bari sürekli düşüyor ise yukarıda belirttiğimiz sıkıntılar baş göstermiştir. Su sızıntısı varsa bunun çözümlenmesi gerekir. Bunun için uzman çağırmaniz gerekecektir. Kombi barı kaç olmalı? Sorunuza ise kombi bari 1.5 bar seviyesinde olmalı bu seviye normal kabul edilir. Problem olduğunda kombi basıncı düşürür ve çalışmayı bir nevi durdurur. Yine kombi bari düştüğü gibi 2.5 üzerine çıktığı durumda ise yine kombi güvenlik sistemi devreye girer ve çalışmayı durdurur.

Kombi alırken önemli noktalar vardır. Eğer bunlardan hiç anlamıyorum diyorsanız aşağıdaki yazımız tam size göre. "kombi alırken dikkat etmeniz gerekenler" kombi almadan mutlaka inceleyin.

Geri