koruma kararı

snmacı

Yeni Üye
Üye
koruma kararı
merhaba ben 2 aylık evliyim
evliliğimin 1. ayında eşimden şiddet görmem, eşimin beni zorla yanında tutması ve tehdit gerekçeleriyle eşim hakkında suç duyurusunda bbulundum ve o tarihten sonra ayrı yaşamaya başladık .ben şikayet dilekçemden 2 gün sonra pişman olup şikayetimi geri çekmek istedim ancak şikayette bulunduğum savcılık dilekçeyi merkeze gönderdiğini söyledi ve ben dilekçe yazıp şikayetimden vazgeçtiğimi bildirmeme rağmen şikayetimden 3 hafta sonra ifadem alındı ben ifadeyi verdim ama şikayetçi değilim dedim. şuanda devlet bana koruma karaı çıkartmış eşimle barışma aşamasındaydık bu koruma kararından dolayı eşim aramaktan ve görüşmekten korkuyor . sanırım koruma kararından sonra görüşmek isterse hapis cezası alma ihtimali bile doğuyormuş.koruma kararının kaldırılması için benim nereye başvurmam gerekiyor.ben koruma kararının kaldırılmasını istersem haklarımdan vazgeçmiş mi oluyorum.koruma kararı çıkarılan kadına 6284 sayılı kanuna göre bazı haklar tanınmış koruma kararı kaldırılırsa bu haklarımdan tamamen kendi isteğimle vazgeçmiş mi oluyorum. koruma kararı eşimin memuriyetine zarar verir mi

Geri