Kozmatik Ürünleri Nasıl Saklanır

M

Misafir

Forum Okuru
Kozmatik Ürünleri Nasıl Saklanır
lens nasıl saklanır
Güzellik malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri ara*sında yer alır. Ancak çoğu zaman bunlar tama*men bitmeden atılır. Oysa, yapacağınız birkaç kurnazlıkla rujunuzu bitene kadar kullanabilir ya da maskaranızı kuru*maktan kurtarabilirsiniz.
Bakım kremlerini buzdolabında saklayın
Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belir*tilmemişse en fazla 30 ay saklanabilir. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyarak.

Maskaranızın kurumasını nasıl önlersiniz
Kurumaya başlayan maskaralar için, maskaranın fırçasına /’ birkaç damla ılık su dökün ya da hintyağı damlatın. Böylece V maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz.
Rujunuzu fırçayla sürün
Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuç elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsi*niz.
Ojenizi sulandırın
Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulan*mış, hem de güzel bir parlaklık kazanmış oluyor.
Kalemlerinizi buzdolabına koyun
Göz ya da dudak kalemleri, uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım sa*at kadar buzdolabında soğutun. Uç sertleştiğinden daha ko*lay açılacak ve hiç ziyan olmayacaktır.

nası saklamalıyızı bilmiyorumda nası kullanmalıyız çok iyi biliyorum bu ürünlerin bi ömrü var sonuçta bozuldukları zaman renk değiştirip yada koku yapıyorlar.normal oda şartlarında saklıyorum ben . saklamaktan çok kullanış önemli kapaklarını kaparım kıltoz olmasın die dikkat ederim parmaklamam fırça kullanırım fırça makyajda çok öenmlidir benm için sonra o fırçaların ayda bir bakımını yaparım böylece rujlarında rengi birbirine karışmamış uçuklu bi dudakta kullanılan ruj tekrar kullanılmamış olur .birde rimeli asla fırçasını tekrar tekrar batırıp durmam içindeki koruyucu havayı alıyo bildikleirm bunlar :)

Geri