Kürtaj en erken ne zaman hangi haftada yapılır?

• Konbuyu başlatan Umutsuz vakaa
  • Başlangıç tarihi
U

Umutsuz vakaa

Forum Okuru
Kürtaj en erken ne zaman hangi haftada yapılır?

Kürtaj en erken ne zaman yapılır melek kadınlar kulübü kürtaj en geç ne zaman yapılabilir forumda.​

Aslında istediğimiz ama kontrollü olamadığımız bir birliktelik yaşadık erkek arkadaşımla. Maalesef hamile kaldım. Yumurtlama günümu filan hiç bilmiyordum şuan 20 yaşındayım ve çok kötü hissediyorum kendimi kontrolü kaybetti erkek arkadaşım ve sonunda bu oldu işte. Adet günü geçince test yaptım ve olan olmuş bile Kürtaj en erken ne zaman yapılır bilgi verebilir misiniz? Çok kötü durumdayım ben ailemden izin alıp evli ablamın yanında kalıyorum ama ablamın bile haberi yok bu durumdan ne yapacağım hiç bilmiyorum. Erkek arkadaşım da çok üzgün ama ne yapacağız bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

images (1).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Başınıza gelen olaydan ötürü çok üzgünüm ama kontrol sizin elinizde bunu unutmamak gerekiyor aslında. Keşke madem böyle bir iş yaptınız bari korunma hapı kullansaydiniz. İstenmeyen gebeliklerden korunmak için korunmasız ilişki sonrası korunma haplarını ilk 3 gün içinde alabilirsiniz. Kürtaj öncesi erkek arkadaşınız ile evlilik düşünseniz daha doğru olmaz mı aslında bir can bahsedilmiş size o cana kıymak yerine erkek arkadaşınız evlilik konusunda ne düşünüyor onu konusabilirsiniz çünkü tek başınıza yaptığınız bir şey değil bu.

Kürtaj en erken ne zaman yapılır kimler kürtaj yapabilir?​

Ama ha ben bu çocuğu illa aldırmak istiyorum diyorsanız günahı elbette sizin boynunuza biz doğru bilgileri vermeye çalışırız burada. Kürtaj işlemi için öncelikle 18 yaşını aşmış olmanız gerekiyor. 18 yaş altında hamilelik durumu oluştu ve kürtaj yaptırmak isterseniz ailenin izni ve onayı gerekiyor. 18 yaşından büyük ve bekar iseniz kendi rizaniz ile kürtaj olabiliyorsunuz. Evlilik var ise eşlerinin rızası ve onayı olmalı. Kürtaj en erken ne zaman yapılır? En erken uygun zaman olarak 5-6 haftalikken yapılmasıdır. Türkiye'de şuan yasal olarak da 10. Haftaya kadar kürtaj yapılabilmektedir.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "en son gebeliğin kaçıncı haftasında kürtaj yaptırılabilir" yazımızı da inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Hayatım öncelikle geçmiş olsun. Artık olmuş ile ölmüşe malesef çare yok. Ama sizin çareniz tabiki var bizler site olarak yasal şekilde kürtaj yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz ve asla gecikmeyiniz. Şanslısınız erkenden olayı anlamışsınız.
Kaç aya kadar kürtaj olunur : 2.5 ay hayatım

Geri