kusura bakmayınn

gula

Yeni Üye
Üye
kusura bakmayınn
melekler kusura bakmayın karşınıza hep sorunlarla çıkıyorum ama benim sizden başka dert anlatabileceğim hiç kimsem yok:cry:
önceden demiştim eşimle ayrılma aşamasındayım die
21 şubatta mahkememiz vardı ve ben gittim duruşmaya onun avukatı bana kararınız nedir dedi bnde hertürlü hakkım ne ise onu alacağım dedim
eşim ise bunu diyunca gitti davayı geri çekti ben orda kala kaldım çünkü davayı o açtığı için geri çekme hakkı var
arkadaşlar bana ve de çocuğuma sırf nafaka vermemek için davayı geri çekti zaten 7 aydır ayrıyız 1 kuruşunu gene görmedim
kendi hakkımdan vazgeçerim geçmesine ama çocuğumun hakkından nasıl vazgeçeyim
bn duruşmaya çıktım tabi dava düştüğü için hiiç bişey olmadı sadce hakime sordum napacam bn die o da kızm boşanmak istiyorsa sen dava açacaksın ve nafaka talep edeceksin dedi
arkadaşlar bnm şuan bırakın avukat tutmayı dava açacak durumm yok kendim çalışmıyorum Ailemle yaşıyorum
zaten eşim de dava yı açsam bile bni süründüreceğini çocuğuda 3 yıl sonra kaçıracağını söylüyor
allahım bn neyapacaığım tüm hayatım bitti bn öyle görüyorum elim kolum bağlı oturuyorum sadece
arkadaşlar hayyattan bıktım bnm için bitii
şu çocuğum olmasa .........

tekrardan kusura bakmayın ama çok kötü durumdayım enazından burda yazarak içimi boşaltıyorum az da olsa
allah kimsenn başına vermesin çok zor bir durum:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ce: kusura bakmayınn

canım neden kusura bakalım her zaman laylaylom olurmu hiç tabiki dertlerimizi sorunlarımızıda paylaşabilmeliyiz aramızda ...durumuna çok üzüldüm.heleki ortada çocukta varsa boşanan ailelere çok üzülüyorum olan çocuğa oluyor gerçekten..ama hakkını ve çocuğunun hakkını sonuna kadar aramalısın güçlü olmalısın..çocuğun için güçlü ol.asla yılma pes etme...elbet hakkını alacaksın canım.buna emin olabilirsin mecbur verecek nafakayı sonuçta onunda çocuğu ilgilenmek giderlerini karşılamak zorunda.herşeyin hayırlısı olsun elbet bugünlerde geçecek canım sadece elinden geldiğince güçlü olmaya çalış...

ya cnm çoook üzüldüm ama bazen herşeyi bırakıp çocuğunn sağsalim ii kötü yanında olmasıda güzel çünkü çocuğu kaçırmaklada tehdit ediyormuş yanii zoor bir durum çalış diyeceğim çocuğun yanında olsun yani evlenmeden önce nasıl yaşıyorsan boşandıktan sonrada kendini öyle idame ettir tabi bir farkla artık çocuğun var herşeyin o olsun ii yada kötü bi hareket yapacağını düşündüğünde herzaman gözünn önüne meleğin gelsin
inşallah hayatın sana bir gün gülmesi dileğiyle
allah yardımcın olsun bol bol dua et

canım durumuna çok üzüldüm ama avukat tutamıcağını söylemişsin.baronun ücretsiz avukat hızmetlerınden yararlanabılırsın canım.kesınlıkle azda olsa nafaka alabılırsın.alacağın nafakayı eşinin aldığı maaşa bakarak verırler.ayrıca eşinin kendıne aıt ev araba veya bankada parası varsa onlarında yarısna ortak olabılıyorsun.canım kendını uzme git kendin davayı aç ben bunun hakkında daha detaylı bılgıyı oğrenıp sana haber verırim.

slm arkadasım yeni tanışıyoruz durumuna çok uzuldum ..
amaa kararlı olmak güçlü olmak senın elınde kendını hiç birzaman bırakma ve hayata tutun çocugun için yılmamaya bak en zor olanı basarmışsın bence istemedıgın bir hayata katlanmamak için ayrılmıssın bu en önemlısı mahkeme kolay iş o sendekı kararlılıgı görunce zaten pes eder ..
ama sana arkadas tavsıyesı önce kendıne bir iş edın ufakta olsa aldırma emın ol gerisi gelır sabırlı ol arkadasım sabır en önemlı hazınedir zaman herseyın ilacı korkma korksanda bellı etme kimseye güçlü gözük önce sen kendını inandır hayata yenılmeyecegine zaten gerısı gelır sana şimdiden kolay gelsin ve emın ol yasanmış tavsiyeler bunlar hayattaa hersey gönlunce olsun ...
...

canım çok üzüldüm..allah sabırlar nasip etsin çok zor..yanlış anlama ama çalış yani en azından ailemin yanındayım diyosun çocuğuna bakarlar sende çalışırsın..tamam nakafa tabiki iste..o çocuğunun hakkı..ama aileninde eline bakma..eger çocuğun biraz büyükse çalış derim..böylece sende biraz olsun rahatlarsın.yoksa evde durup herşeyi düşününerek iyice psikolojin bozulur..allah yardımcın olsun canımm..dualarımız seninle..

öncelikle ALLAH yardımcın olsun ama iş bununla bitmiyo bence ayaklarının üzerinde durmalı acil tarafından iş bulmalı sonrada eşine dava açmalısın ve çocugunun hakkını aramalısın şimdiden sana geçmiş olsun dilerim canım

canım allah kolaylık versin avukat tutacak durumum yok demiin ben bişey duymuştum bilen varsa yardımcı olsun. böle durumlarda avukatlar barosu mu ne varmış galiba sana ordan ücretsiz avukat tutabiliyosun ama başvuru oluyomu bunun için neler yapılıyo bilmiyorum canım. bir araştır istersen. allah kurtarsın canım. kendin ve çocuğun için kuvvetli ol.

canım çok üzüldüm ama şöyleki hayat devam ediyo ve gideninin ve bitenin ardından yıkılmak biz annelere yakışmaz güçlü ol canım az gelir olsada bi iş bul ailenein yanında olsanda kendi kazandığın olursa kendini daha söz sahibi ve daha güçlü görürüsün ayrıca mahkemeye gelince avukatlar barosu var en yakın bi adliyeye git ve nasıl avukat tahsis edileceğini öğren ve ona göre hareket et ve çocuğunun hakkınıda aramaktan vazgeçme o zaten pes edecektir illaki sen önce bir iş bul hayatını sil baştan yaşa canım düşünkü hiç yoktu ve öyle hayatını devam et canım sana kolay gelsin yardımcı olabildiysek ne mutlu bizeeeeee

Geri