Lohusalıkta kokulu akıntı neden olur nasıl geçer?

F

Fahriyehasret

Forum Okuru
Lohusalıkta kokulu akıntı neden olur nasıl geçer?

Lohusalıkta kokulu akıntı melek kadınlar kulübü lohusalıkta kokulu akıntı nasıl geçer forumda.​

Kızlar ben doğum yapalı 2 hafta oldu ama hala kokulu akıntı geliyo neden olabilir? Lohusalıkta kokulu akıntı nasıl geçer? Umarım bu kalmaz bende rahatsız edici bir durum çünkü? Benim gibi bu durumu yaşayan ve sonradan geçen var mı peki? Sezeryan ile doğum yaptım daha mi fazla etkili bu?

Merhabalar
Doğumdan sonra özellikle hamileliğe bağlı kalıntıların atılma islemine bağlı olarak bu akıntı ondan mütevelli olusur. Kanama şeklinde başlayan akıntı pembeleşir ve 40 güne kadar azalmaya devam eder. Daha sonraları ise akıntı azalarak artık tamamen biter. Eğer sizi çok rahatsız eden bir kokulu akıntı varsa tabii ki doktorunuza danışınız. Kanama gittikçe azalması ve 40 güne yakın ya da 40 gün sonra artık kanama azalarak bitmesi gerekiyor. Ateşin çıkması kanamanın fazlalaşması ve kötü kokulu akıntı için doktorunuza danışınız. Yani bazı durumlarda kötü kokulu akıntı enfeksiyon belirtisi olabilmektedir.

Lohusalıkta kokulu akıntı konusuna açıklık kavuşturduk. Lohusa sendromu hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz. "Yeni annelerin kabusu lohusa sendromu hakkında bilgiler"

Geri