Makyajla kaş nasıl kalınlaştırılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Makyajla kaş nasıl kalınlaştırılır ?
Gözler ruhun penceresiyse, o zaman kaşlar çerçevesidir. Ve kaşlar yüzünüze tanım ekler. Göz makyajınız ne kadar dramatik veya tonlanmış olursa olsun, gözleriniz görünümünüze gerçek farkı yaratabilir. Fakat bakımsız ve düzensiz kaşlar görüntünüzü berbat edebilir.Güçlü bir kaş gözlerinizi belirginleştirebilir ve yüzünüzü daha genç bir görünüm kazandırabilir.Kalın kaşlar ayrıca daima tarzdır.Sadece birkaç adımda, kaşlarınızı daha kalın gösterebilirsiniz. Nasılmı ? Makyajla kaş kalınlaştırma yöntemlerini makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

makyajla kaş kalınlaştırma.jpg

Bir dönem kalın kaşlar erkeksi görünüm diye algılandığından olduğundan fazla inceltilirdi. Modaya uymak adına kaşlarından olanlar şu an pişmanlık içindeler.Günümüzde son iki yıldır kalın kaşlar trend . Bir çok kişi ince kaşlarını dövmelerle kalınlaştırırken , geri kalaını makyaj ve doğal kürleri deniyor. Kalın kaşlar cazip midir? Evet, özellikle güzel kalın, iyi şekilli kaşlarınız varsa. Daha kalın, koyu, dolgun ve daha uzun kaşlar herkesin sahip olmak istediği şeydir.

İnce kaşların daha kalın görünmesi için makyaj yaparken , kaş kalemi için doğru renk seçiminin anahtarı, saç rengiyle karşılaştırmada yatıyor.Eğer esmerseniz saç renginizden bir ton açık kaş kalaemi kullanın. Koyu renkler yüzünüze sert bir ifade kazandırabilir. Şayet sarışınsanız doğal renginizden bir ton koyu kaş kalemi kullanın..Kalemle vuruş yapmakta pek iyi değilseniz onun yerine kaş farı kullanın.Sert çizgilerden kaçınmak için kaliteli bir kaş fırçası kullanın.

Kaşlarınızı kesin!

Kaş tüylerini, iç kenarından dış kenarına doğru süpürmek için bir kaş fırçası veya temiz bir maskara çubuğu kullanın. Bu, kaşlarınızın doğal şeklini belirlemenize yardımcı olacağından daha fazla kalınlık ve kaleme alınması gereken yerleri belirleyebileceksiniz.

Bir kaş fırçası kullanın.

Bir kaş fırçası kullandığınızda, kaşınızın doğal açısını takip edebilirsiniz

Kaş kaleminin nasıl kullanılacağını öğrenin.

Bir kaş kalemi, kaşlarınızın daha kalın olmasını sağlayan seyrek alanları doldurmanıza izin verir. Saç renginizin tonuna göre kalem kullanın. Yapay bir görünümden kaçınmak için mevcut kıllarınızın görünümünü kopyalamak için kısa vuruşlar uygulayın. Kalem izlerinin mevcut kaşlarınızla karışmasını sağlayın.

Kaşlarınızın nasıl görünmesini istediğinizi belirleyin.

Kaşlarınızı vurgulamak ve koyulaştırmak için kullanmak istediğiniz makyaj ve yöntem türüne karar vermeden önce, bunların nasıl görünmesini istediğinizi belirlemeniz gerekir. Gözleriniz için doğru uzunluğu bulmak için en iyi yol gözünüzün en dış köşesinden burun deliğinin en dış köşesine bir çizgi izlemek için bir cetvel veya kalem gibi düz bir kenarı kullanmanızdır. Ayrıca görünüşünüzün profilinizde daha doğal görünüp görünmediğini de düşünmelisiniz.

Doğru kaş farı kullanın

Geriye kalan boşlukları doldurmak ve kaşlarınıza daha fazla tanımı vermek için doğru kaş farı kullanın. Kaş kalemiyle işiniz bittiğinde, tozun uygulanmasına eğimli bir kaş fırçası kullanın. Fırçayı hafifçe toza daldırın ve dikkatle kaşınıza uygulayın. İstediğiniz efekti elde edinene kadar tekrarlayın.Fazla farı dışarı atmak için tekrar fırçanızı kullanın.

Kaşlarınızı daha belirgin hale getirmek için, daha nazik bir görünüm için kaşınızın alt ve üst kısmına aydınlatıcı kullanın. İşte bu kadar .Artık cezbeden ve çekici kaşlara sahipsiniz.

Özel günlerde kaşlarımı makyajla kalınlaştırma gereği duyuyorum. Kaşlarımı kalınlaştırmak için kaş kalemi ve notun kaş farını kullanıyorum.Kalemle kaşıma çerçeve yapıyorum ardın dan farla içini dolduruyorum. Çok doğal duruyor denemenizi tavsiye ederim.

Kaş ince olsa ne olur kalın olsa ne olur .İnstagramda bununla ilgili yığınla video var ve ben gerçekten artık tiksiniyorum. Allah herkesi güzel ve özel yaratmış ne gerek var bu kadar müdahaleye . Doğal olmak en güzeli. Bütün kadınlar bu makyaj teknikleri ile biri birinin kopyası olmuş duırum da.

Geri