Mark Twain Facebook Sözleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Mark Twain Facebook Sözleri
bu konu Mark Twain'den anlamlı ve güzel sözlere yer vermektedir.

Sosyal paylaşım ağları arasında en çok popüler olan isimlerin başın da gelen Facebook da sözleri oldukça beğeni toplayıp paylaşılan Mark Twain'ın Asıl adı Samuel Langhorne Clemens'tir, 1835'te ABD'nin Missouri eyaletine bağlı çok küçük bir köy olan Florida'da doğdu. Ünlü bir yazar olan Mark Twain'in en güzel sözlerini sizler için paylaşıyoruz.

mark twain-7f.jpg

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

Doğru pabucunu giymeden, yalan dünyayı dolaşır.

Kaybettiklerim arasından en çok aklımı özlüyorum.

Hayallerinizi yitirdiğiniz an hayatınız sona erdi demektir
.
Beni dışardan yargılayanlara söyleyecek sözüm yok. Zaten dışarıda kalmaları onlara yetiyor.

Aynı yolu beraber yürüdüğümüzü sandığımız insanlar, aslında bize sadece gidecekleri yere kadar eşlik ediyor.

Hiçkimse izlemiyormuş gibi dans et, Hiç incinmemiş gibi sev, Hiçkimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle, Dünya cennetmiş gibi yaşa.
İnsanoğlunun tek bir etkili silahı vardır. Kahkaha.

Beni yarı yolda bıraktığını sanıp, o yolda koşarken nefes nefese kalanlar.. Yolun sonunda sizi bekliyorum.

Yarın, geride kalan hayatımızın ilk günüdür.

Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil
.
Şefkat öyle bir dildir ki, sağır da duyabilir, kör de görebilir.

Başımızı derde sokan kötü gelişmelerin kaynağında bilmediğimiz şeyler değil, başımıza asla gelmeyeceğinden emin olduklarımız vardır.

Suç işlemeye karşı birkaç iyi korunma yöntemi vardır, ama kuşkusuz en etkilisi korkaklıktır.

Başka adamın bilgisindense, kendi cehaletimi tercih ederim çünkü benimki çok daha fazla.

Ahlak konusunda en önemli dersler kitaplardan değil, yaşanan deneyimlerden alınır.

Doğru söz etkili olabilir ama hiç bir söz yerinde bir susuş kadar etkili olamaz.

Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer.

Şaşılacak kadar çok aklım olmalı! Bazen, haftada bir kez aklımı başıma toplamam gerekiyor.

Kitap okumayan bir kimsenin, okuma bilmeyene karşı bir üstünlüğü yoktur.

Dışarıda durmak, ayağa kalkıp dışarıya çıkmaktan daha kolaydır.

Eğitim her şeydir. Şeftali bir zamanlar acı bir bademdi; karnabahar, üniversite eğitimi almış bir lahanadan başka bir şey değildir.

Hayatta başarılı olmak için iki şey gerekir: cehalet ve kendine güven.

Gerçekler keşiflerden daha delicedir , keşfinde bir mantığının olması lazım.

Tutkularınızı küçümseyen insanlardan uzak durun! Küçük insanlar hep böyle yaparlar ama gerçekten yüce olanlar, sizin de yüce olabileceğinizi size hissettirirler.

Eğitimin yapamayacağı hiçbirşey yoktur. Hiçbir şey onun etki alanının dışında kalamaz. Kötü ahlakları iyiye çevirebilir; kötü ilkeleri yıkar ve yerine yenilerini koyar; insanları melekler seviyesine çıkarabilir.

Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir.

Açlıktan ölmek üzere bulunan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki tek fark budur.

Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.

Hayallerinizi kovmayınız, çünkü onlar gittiler mi, belki siz kalırsınız, fakat artık yaşamıyorsunuz demektir.

Hayatta gereksinim duyulanlar;bilmemezlik ve özgüvendir,işte o zaman başarı muhakkaktır.

O işin başarılmasının imkansız olduğunu bilmedikleri için başardılar.

Düşlerinizi küçümseyen insanlardan uzak durun. Küçük insanlar bunu hep yaparlar, oysa büyük insanlar, büyük düşlerinizi gerçekleştirebileceğinize inanmanızı sağlarlar.

Aynı yolu beraber yürüdüğümüzü sandığımız insanlar, Arkamıza geçip bizi fordlamaya çalışıyorlar ...

Evren bana bir hayat borçlu,diyerek ortalıklarda dolaşmayın.O,size hiçbirşey borçlu değil.

Cesaret korkunun yokluğu değil, korkuya direnmek, korkuya hükmetmektir.

O şekilde yaşamalısın ki, öldüğün zaman tabutçu bile matem tutsun.

Her güne hayatının en güzel günü olması için şans ver.

Hiçbir zaman okulumun eğitimimi engellemesine izin vermedim.

Hayatımda pek çok sorun vardı ve çoğu asla var olmadı.

Herkes aya benzer. Karanlık bir tarafı vardır ve onu kimseye göstermez.

Gök gürültüsü iyidir, gök gürültüsü korkutur, fakat asıl işi yapan şimşektir.

Eleştirme sanatı, edebiyatta, müzik ve dramda her ticaretin en aşağısıdır.

Cennet ve cehennemle ileri geri laf söylemek istemem, çünkü ikisinde de dostlarım var.

Yeni bir düşünceye sahip olan kişi, düşüncesi başarıya ulaşana kadar hastadır.

İnsan, kızarmağa ihtiyacı olan, ya da kızaran yegane hayvandır.
Bir klasik herkesin okumuş olmayı istediği ancak kimsenin okumak istemediği eserdir.

İnsan seksen yaşında doğup 18 yaşına kadar yavaş yavaş yaşasa daha mutlu olurdu.

Yağmur duasına çıkmadan önce meteorolojinin kayıtlarını karıştırmak her zaman faydalıdır.

Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık... Rüzgarları arkanıza alın, araştırın, hayal edin ve keşfedin.

Ben 14 yaşındayken babam ‘çok cahil’ bir adamdı. Gözüme görünmesin isterdim. Fakat 21 yaşıma geldiğimde hayrete düştüm; bizim ihtiyar yedi yıl içinde ne çok şey öğrenmişti!

Bankacılar, size hava pırıl pırılken zorla şemsiyesini veren ama iki damla yağmur düştüğünde de şemsiyeyi zorla elinizden alan insanlardır.

Fransa’nın yazı da yoktur kışı da yoktur , ahlakı da yoktur. Bunların dışında şahane bir ülkedir. Ve genellikle fahişeler tarafından yönetilir.

Geri