melekler önerdiğiniz bir hamilelik testi var mı?kesin sonuç veren??

reyyan_melek

Yeni Üye
Üye
melekler önerdiğiniz bir hamilelik testi var mı?kesin sonuç veren??
Arkadaşlar test alıcam ama eczanede satılan 3 liralık testler ne kadar güvenilir?önerdiğiniz bildiğiniz bir marka var mı?benim adetim 3 gün gecikti ama şimdi ara ara kahverengi akıntım geliyo.hiç böyle bir akıntım olmamıştı.üstüne görme olayınımı yaşıyıorum acaba diye tereddüt ediyorum.idrar testi yapmak istiyorum ama daha erken olduğu için güvenilir sonuç vermez diye düşünüyorum.tecrübeli arkadaşlar lütfen mesajıma cevap verin​

Moderatör tarafında düzenlendi:
En iyi gebelik testi markası

Selamlar Canım inşallah hamilesindir, ben fortel kullanıyorum adet tarihinden 5/7 gün önce kadar iyi sonuç veriyor. Diğer markalardan hiç bir bilgim yok ama hepsi üç aşağı beş yukarı aynı sonucu verir diye düşünüyorum...

Gebelik Testi ama hangisi

Eczanelerden kolayca temin edilebilen ucuz ve basit bir yöntemdir.
hCG ismi verilen gebelik hormonunun idrarda tespiti prensibine dayanır.
hCG düzeyi 20miÜ üzerinde ise pozitif sonuç verir.
Cinsel birleşmenin ertesi günü yapılması anlamsızdır, hiçbir sonuç vermez.
Sağlıklı bir sonuç alınması için adet gününün 1-2 gün geçmesi gerekmektedir.

• Sabah ilk idrar konsantre olduğu için daha sağlıklı sonuç verir.
  • Gebelik testini aç veya tok yapmanız fark etmez.
  • İdrar testinin yanlış negatif çıkma ihtimali az da olsa mümkün olduğundan dolayı adet gününüzden 1-2 gün sonra yaptığınız test Negatif yani Yok çıkar ise 2-3 gün sonra tekrar edin.
İdrar testinde ;

Tek çizgi çıkar ise negatif,
Çift çizgi çıkar ise pozitif,
İkinci çizgi silik ise şüpheli olarak değerlendirilir. (2-3 gün sonra tekrar et)

Ben hamileliğimi mağlesefki idrar testiyle öğrenemedim !!! idrar da cıkmadı benimkisi cunku herkesde hcg değeri farklı şekilde yükselmekte benimki idrarda geç belirdi... yapılan testlerin hemen hemen hepsi doğru sonuc vermekte ....

Ben hamileliğimi mağlesefki idrar testiyle öğrenemedim !!! idrar da cıkmadı benimkisi cunku herkesde hcg değeri farklı şekilde yükselmekte benimki idrarda geç belirdi... yapılan testlerin hemen hemen hepsi doğru sonuc vermekte ....
idrar testiyle öğrenemedim demişşin hemde bütün testler doğru sonuç vermekte demişşin kafam karıştı.sen kan testiyle mi öğrendin hamile olduğunu?

2 aydir korunmuyorum ilk ay adet gördüm ama bu ay 3gün geçti hamilemiyim aceba

Geri