Mirza ismi ne anlama geliyor bilen var mı?

G

Gizemkayali

Forum Okuru
Mirza ismi ne anlama geliyor bilen var mı?

Mirzanin anlamı melek kadinlar kulübü mirzanin anlami nedir forumda.​

Kizlar daha cinsiyetini bilmiyorum ama oğlum olursa Mirza ismini çok sevdiğim için koymak isterim acaba mirzanin gercek anlamı nedir? Mirza ismi ne demek? Kuranda geçen bir isim mi acaba? Mirza isminin anlamını bilenler ve analiz yapacak olanlar var mı? Ayrica iki isim düşünüyorum erkek olursa mirza ismine yakışan başka isimler var mı?

Merhabalar
Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah inşallah ama erkek ya da kız olduğunu bilmeden isim bakmak biraz heyecanlı olduğunuzu gösterdi bana. Ya da içinize mi doğdu acaba? Neyse sizin sorunuzu cevapsız bırakmayalim. Mirza isminin anlamı en sık bilineni hükümdar gibi soylulardan gelen kimse. Soylu ve asil kişi anlamına da gelir. Güzel bir anlamı var fakat Mirza ismi Kuran'da geçmemektedir. Mirza adı bir erkek ismi olarak aynı zamanda doğu türk devletlerinde kullanılan soylu asalet unvanı olarak Mirza ismi konurmus erkeklere. Allah gönlünüze göre versin kız olma ihtimaline göre size kız bebek isimlerini aşağıdaki linke bırakmak istiyorum. Ayrıca bu konuda Kuran'da geçen kız ve erkek isimlerini sunuyoruz sizlere. "Kuran'da geçen kız ve erkek isimleri ve anlamları"

Geri