Misafir Geliyor Yemek Menüsü Fikirleri

Misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş valla eğer canım isterse kusursuz bir sofra ve menü hazırlarım yok istemezsede pası eşime atarım oda genelde çiğ köfteyi yapar ki ondan güzel yemek mi olur banada salatasını yeşilliğini diğer ekstra şeyleri hazırlamak düşer:D:D

cok sanslisin mawim bizde ben yaparim cig kofteyi uc gun kolum agrir enaz

misafirime göre değişir çok sevdiğim var azcık sevdiğim var hahaha şaka bi yana eğer keyfım iyiyse harika masalar kurabilirim ama keyfim yoksa zaten kabul etmiyom :D
çorba ( düğün ve tavuk çorbası tercihim herkesın hoşuna gider çünkü misafir denınce mılletın aklına ilk mercime gelır)
pilav
orman kebabı + et yemekleri yada tavuk yemekleri pilavın yanına tercihim olur
ortayı genelde mezelerle donatırım az yaparım ama çeşit çok olur.

çayı yanına börek ve tatlı

genelde bana gelenler eve giderken şikayet ederler 5 kilo daha yükledin bize die hahaha
meyve tabağı yedirmeden göndermem misafirlerimi :)
yemekten sonra güzel bi türk kahvesi adetım vardır eğer gelenler genç ise kahve keyfı geceyede kalabiliyo :)

biraz uyumsuz olmuş bu menü plav mantı ikisi yan yana hiç olmaz

benim menüm yüksük çorbası menemen( evimin küçük erkeği ömerimin 24 saat yemekten bıkmadığı hemen hemen her akşam menüde olan yemek:D:D) kaşarlı sucuklu pide hahaha valla çalışan olunca ne bulsak onu yiyoruz hele ogün yemeğe biri çağırmışsa wuuu benim bayramım demektir hazırda yemek olunca çalışan için inanılmaz nimet oluyor o yüzden advet tekliflerine açığım kızlar bilginiz olsun hafta arası siz çağırın hafta sonu ben sizi misafir ederim;)

Bugün menümde kurutmadan dolma , pırasa ve ebegümeciden zeytinyağlı meze , Kaşık salata ve cacık var . Misafir gelsin gelmesin sofram her daim donanımlı :D

Geri