Mor Çatı - Neler Yapabiliriz?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Mor Çatı - Neler Yapabiliriz?
mor çatı nedir
Şiddet gören kadınlara yeni bir umut ve kucak açan mor çatı kadın sığınma evleri için bizler neler yapabiliriz nasıl yardımcı olabiliriz ve gönüllü bir şekilde yardım etmek isteyenler nasıl edebilir tüm sorularınızın cevapları burda arkadaşlar

Bizlere Nasıl destek Olabilirsiniz?
Ayni destek
Başvurularımızın kimi zaman yeni evlerini kurarken ya da sığınakta yaşayacakları dönemde bazı eşyalara gereksinimleri olmaktadır. Bu eşyalar ev mobilyası, beyaz eşya, ya da bebek bezi gibi eşyalar olabilir. Kullanmadığınız ve bize vermek istediğiniz eşyalar için bizleri arayabilirsiniz.
(212) 292 52 31-32

Nakdi Destek
Danışma ve dayanışma merkezlerinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için nakdi desteğe gereksinim duyulmaktadır. Ayrıca Mor Çatı'nın kendi sığınağının yeniden açılabilmesi için de kaynak yaratılması gerekmektedir. Nakdi katkılarınızı aşağıdaki hesap numarası kanalıyla yapabilirsiniz.

Vakıfbank, Beyoğlu Şubesi, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Hesap No: 2035050

Gönüllü Çalışmalar
Mor Çatı’da en çok gereksinim duyulan konulardan biri de Mor Çatı Gönüllülerinin yaptığı çalışmalardır. Halen çalışmalarımız çok geniş bir gönüllü desteğiyle sürdürülmektedir.

Yapılan gönüllü çalışmalar, sadece Mor Çatı’ya katkı sağlamaz, aynı zamanda gönüllü olarak çalışan kişinin kendi gelişimine de katkıda bulunur.

Peki neler Yapabilirsiniz?

Gönüllü atölyelerine katılarak Mor Çatı Gönüllüsü olabilirsiniz.
Uzman desteği verebilirsiniz. Belli bir alanda uzmanlığınız varsa (sağlık, iletişim, bilgisayar, vb) haftanın ya da ayın belli zamanlarında (1-2 saat bile yeterli olanilir) uzmanlık alanınızda çalışabilirsiniz.
İstihdam yaratabilir/sağlayabilirsiniz. Mor Çatı başvurularının en temel sorunlarından biri şiddet sorununun giderilmesinden sonra yaşamlarının devamında kendilerine uygun bir iş bulmakta güçlük çekmeleridir. Başvuruları belli işlere yerleştirmek ya da onlara eğitim vererek, iş bulmada kolaylık sağlayacak niteliklerini çoğaltmak çok büyük bir adım olabilir.
Kurumsal Destekçimiz olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk ya da benzeri çalışmalarınız için bizleri seçebilirsiniz. Çalışanlarınızı kadına yönelik şiddet konusunda eğitmek için bizden destek isteyebilirsiniz.

Geri