Namazı Kılmayanın Hali

selamın aleyküm

umarım herkes namazın önemini anlayıp namaza başlar ve dosdoğru kılar insanlar öyle bi hale gelmişki namaz kılmak zorlarına gidiyor amna gezmek yemek içmek çok cazip geliyo umarım bu gafletten kurtulur herkes umnarım

allahim bizi affetsin

Namazı Kılmayanın Hali Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
ben oldum olali namazimi kilmayi cok istiyorum kilamiyorum nedenini bilmiyorum fakat namazini kilan insanlarada oyle candan bakiyorum ki oyle imreniyorumki canim kaliyor ben bildigim halde sureleri kurani kerimi yerine getiremiyorum nedenimi cozemedim nedeni ne ki bilmiyorum nolur allahim benide senin yolunda giden kullardan eyle nolur allahim bende basimi seccademe koyarak namazimi kilmami nasip eyle cook istiyorum allahim herkese nasip etsin insallah

iyiliklerine sevap verilip verilmeyeceğini nerden biliyorsunuz? kişi dışarıya kötü davranıyorsa evet kimse sevmez ama iyi davranıyorsa seveni çok olur içteki niyet önemlidir. Namaz olmazsa olmaz ibadet her müslümanın kılması gerekiyo ama bazı noktalara katılmıyorum

Hiçbir iyiliğine sevap verilmez mi? Namazı özendirelim derken neden "kul"un asla bilemeyeceği konularda söz söylenir ki. İslam dininde hiçbir iyilik mükafatsız hiçbir kötülük de cezasız kalmaz. Lütfen insanların aklını karıştıracak şeyler yazmayalım. Namaz kılmak gibi güzel bir şeye özendirmeye çalışırken bilerek ya da bilmeyerek kötülük yapıyorsunuz.

Geri