Neden hamile kalamıyorum sorun ne

N

Nesrinzxc

Forum Okuru
Neden hamile kalamıyorum sorun ne
Neden hamile kalamıyorum sorun ne , ne yapmalıyız

Merhaba arkadaşlar

5 yıllık evliyim düzenli bir cinsel hayatımız var neredeyse her gün ya da iki güne bir birlikte oluyoruz , 5 yıldır hamile kalamıyorum daha önce doktora gittim doktor her testi yaptı her şey normal hatta yumurta rezervinde çok iyi sorun yok sen de dedi , Eşime de spermogram testi yaptılar onun ki de normal çıktı ne var biz de diye kara kara düşünüyoruz neden ben hamile kalamıyorum eşimde de ben de sorun yok doktora 2. kez gittik en son 2 ay önce yine testleri yenilediler her şeye ama herşeye baktılar rahi filmi bile çekildim 2. kez moralim çok bozuluyor neden hamile kalamıyorum neden sorun ne yardımcı olur musunuz.

Merhaba Nesrin

Hamile kalmak için o adar sebebin bir araya gelmesi lazım ki bunlardan bir tanesi eksik olursa hamile kalmak mümkün değildir. Mesela spremler var ama olgun değil hamile kalamazsın , yumurta rezervin çok iyi ama yumurtaların çatlamıyor hamile kalamazsın , yumurtlama döneminde yani yumurta döllenmeye hazır konuma değilken cinsel ilişkiye girsen bile hamile kalamazsın yani iki kişinin her şeyi normal olsa hiçbir sorun olmasa yine de hamile kalmak için yumurtlama döneminde cinsel birliktelik olmazsa yine olmaz. Bene 2 defa doktora gitmekle olmaz başka bir uzmana mutlaka görünmeli bu konuda yetkin gerçekten çok tecrübeli doktora gitmelisin belki gözden kaçırdıkları birşey vardır atladıkları birşey vardır bilemiyorum ki. Bir de stresten mutlaka uzak kalmalı sakin ve dingin bir hayatın olmalı herşey hamile kalmaya engeldir neredeyse. İyi bir uzmana görünmende fayda var.

Linki bir incele istersen

Geri