Normal doğumdan sonra cinsel ilişki ne zaman olabilir?

• Konbuyu başlatan Cansuyumsun99
  • Başlangıç tarihi
C

Cansuyumsun99

Forum Okuru
Normal doğumdan sonra cinsel ilişki ne zaman olabilir?

Normal doğumdan sonra ne zaman ilişkiye girilir melek kadınlar kulübü normal doğumdan sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilir forum'da.​

Normal doğum yaptım 15 gün oldu acaba ne zaman cinsel ilişkiye girilir eşim ciğeri bekleyen kedi gibi aç kediler gibi bekliyor adeta. Ne yapmalıyız usulü en doğrusu nedir bunun. Lohusalık geçmesini beklemeliyiz değil mi? İlk dogumum benim hiç bilgim yok bana bilgi verirseniz sevinirim. Normal doğumdan sonra ne zaman ilişkiye girilir?

images (12).jpeg

Merhabalar
Normal doğum sonrası ilişkiye ne zaman girilir? Normal doğum da olsa sezaryen de olsa yaklaşık 6 haftayı kapsayan bir lohusa zamanı vardır. Elbette bu dönemde kanama yaşandığı için ilişki de yasak olur. 6 hafta sonrasında ilişkiye hazır hissettiğinizde olabilir elbette. Cinsel ilişki her çift için evliliklerinin merkezindedir. Doğum sonrasında çiftler ilişkiyi arzular. Ama dediğimiz gibi hem lohusa dönemi kanama ve bunun yanında ruhsal çalkantılar yeni yepyeni bir düzene geçiş ile birlikte ilişki ertelenebilir. Siz anneliğe alışıp bebekli bir duzene alıştıktan sonra hazır hissettiğinizde çiftler sağlıklı bir şekilde cinsel yaşamlarına geri dönebilirler.

Normal doğumdan sonra bir de cinsel isteksizlik durumu da oluşabilir. "Doğumdan sonra cinsel isteksizlik yaşayanlar burada mı" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri