Nostaljik İtiraf [ çok beğendim paylaşmak istedim]

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Nostaljik İtiraf [ çok beğendim paylaşmak istedim]
.

......Onu ilk tanidigim zaman 14 yasinda bir ortaokul talebesiydim,0ysa 30 yasinda ve evliydi.babamla arkadas olmuslardi,ailelerimiz devamli birbirilerine gidip gelirlerdi,bir zaman sonra aile dostumuz oldu,o zamanlar ben ona amca diyordum.terbiyeliydi iyi konusurdu, babamla -annemle sohbet ederken devamli onu dinlerdim,o beni ve kardeslerimide cok severdi, bazen bana,kizim yavrum derdi....Yon veremedigim hislerle onu sevmeye basladim,. Icimden gelen tek tarafli bir sevgiydi bu...Bizim eve geldigi zamanlar ozel olarak kahvesini ben hazirlar ve ikram ederdim artik onun ne cesit bir kahveden hoslandigini cok iyi biliyordum ,kahvesini ikram ederken gozlerinin icine bakardim, oda bana tesekkur edip kahve ustasi oldugumu soylerdi..

....Melankolik bir sevgiydi benimki onun esine de hep teyze derdim,onlarin bizleri ziyaret etmedigi zamanlar annemi ve babami zorlayip onlara gotururdum. Seviyordum benden 16 yas buyuk adami,cogu zaman onu sevdigimi hareketlerimle anlatmak istiyordum, belki anliyordu, belkide anlamiyordu, ama muhim degildi,bir garip sevgiydi benimki,belkide gercek sevginin ne oldugunu bilmiyordum,Her ziyaretin sonunda kapida ona gule gule derken sarilirdim,aslinda dakikalarca onun kollarinda kalmak isterdim.

.....Yedi yil cabucak gecti, aile dostlugumuz percinlesti babam ve o birbirlerinden ayrilmaz iki can yoldasi oldular. 21 yasindaydim istemeye geldiler. Bir gun evvelden ona telefon edip,yarin aksam bize gelin beni istemeye geliyorlar,sizde bulunursaniz cok memnun olurum dedim.Istediler, babam Verdi, ve bir kac ay sonra dugun yaptik, o dugun gunu kosturup durdu,hem babama yardimci oldu, hemde esim olacaklarin tarafina ve dugun saatindede en guzel elbiselerini giyip dugune geldi, esiyle taki taktilar,kocama sarildi yanaklarindan optu sonra allah mesut etsin- kizimiza iyi bak dedi..Takiyi taktiktan sonra sarildik birbirimize,Ya -dun okula gidiyordun simdi gelin oldun, ne cabuk da buyudun dedi,duygulanmisti gozleri biraz yasarmisti, benim mutlulugum icin goz yasi dokuyordu,benimde gozlerim yasardi,elini opup tesekkur etmek istedim elini vermedi.

.......Kocamla anlasamadik, birbirimizi taniyamadan evlenmistik, tamamen iki ayri kutubun insanlariydik. Uc ay sonra bosandik ve baba evine dondum.Insanlardan ve evlilikten korkmustum... Onunla aile dostulugumuz devam ediyordu,ben hala onu seviyordum,onu her hafta gormek istiyordum....Arasira evlenmem icin gelip gidenler oluyordu ama evlenmek istemiyordum, o bize her gelisinde cok yakinina oturuyordum, masada yemek bile yerken yanindaki sandalyeyi seciyordum, onu seviyordum hemde cok seviyordum,ama benimki Kabul olunmiyacak bir duaya amin demek gibiydi kendisini.sevdigimi anliyordu ama aile dostumuzdu, gururlu ve namusluydu,bana hep arkadasinin kizi gozuyle bakiyordu.

......Yillar bir birini kovaladi aile dostlugumuz devam etti, onun saclari beyazladi,yaslandi,benimki umitsiz bir sevgiydi,bazen bagira bagira yuzune haykirip seni seviyorum,seni yillardan beri seviyorum,beni anlamiyormusun demek istiyordum....ilk evlenipde bosanmam uzerinden tam 23 yil gecti,bir cok kismetlere ragmen evlenmek istememistim, bir gun yeni bir kismet cikti karsima 45 yasinda hic evlenmemis bir adamdi, biraz konustuktan sonra evlenmeye karar verdik, sonra sade bir nikahla evlendik.Nikah yuzugu takildiktan sonra ona gidip elimi uzattim ve parmagimdaki yuzugu gosterdim, parmaklarimi once avucunun icine aldi sonra dudaklarina goturup yuzugu ve parmagimi optu, insallah bu sefer mesut olursun, senin mesut ve mutlu olman benide mutlu eder dedi..Yine gozlerimden bir kac damla yas dokuldu, cunku hala onu seviyordum...Once kocamla pek anlasamadilar sonra yavas yavas dost oldular sohbetlere basladilar, biz onlara onlar bize gelmeye devam etti,kocami seviyordum iyi ve anlayisli insandi.ama onu ise anlatamayacagim degisik hislerle seviyordum,,,, hemde mazisi 30 seneye uzanan bir sevgiyle.

.....Bir sabah saat 10 sularindaydi telefon caldi, onun oglu ariyordu, iki gozu iki cesme agliyarak babam uykusunda vefat etmis,yarin ogleden sonra defnedecegiz dedi.. Sok olmustum daha iki gun evvel bizdeydiler, babamla birbirlerini kizdira kizdira tavla oynamislardi.Elim ayagim bosandi ve telefonn yanindaki koltuga yigilmisim...

......Bir gun sonra hep beraber defin icin mezarliga gittik sevdigim adami defnediyorlardi.Mezar kapatildi, son topraklar atildi,,Esinin yanina gittim teyze cok sarsilmisti,yanaklarindan devamli goz yaslari suzuluyordu, teselli etmek istiyordum ama benimde bogazimda bir seyler dugumlenmisti konusamiyordum, ikimiz birbirimize sarilip dakikalarca agladik.... Teyze kocasi icin agliyordu, bende melankolik bir sekilde garip bir sevgiyle sevdigim adam icin agliyordum.

Sir.ako tarafindan yazilmistir.
Fiction
13 Eylul 2008 Sydney

alıntıdır

Geri