Öksürük için buhar makinesi

R

Rahimezxczx

Forum Okuru
Öksürük için buhar makinesi
Öksürük için buhar makinesi tavsiyeleri Melek Kadınlar Kulubü'nde

Slm bebeğim 3 aylık ve öksürüğü var , ablam buhar makinası al kullan odası çok kuru boğazını kuru hava nefes alıp verirken tahriş eder havayı nemlendirin biraz dedi , buhar makinası alıp kullansam öksürüğü geçer mi bebişimin çok sık öksürmese de ara sıra öksürüyor ne yapayım tecrübeli anneler yardım lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Rahime

Tam da doğru kişiye sordun desem yanlış olmaz. Bizim haylazlar da ben çok yaşadım öksürük sorununu sana bir kaç tavsiye de bulunabilirim. Bebişin odasına buhar makinası alıp koyabilirsin ama bu makinayı alırken lütfen nem ölçer ve ısı ölçer de al ikisi bir arada olan aletler var çok pahalı değil 50-100 tl arası bulabilirsin. Neden bunu da al diyorum çünkü annelerimiz buhar makinasını alıyorlar ve sürekli odasında çalıştırıyorlar ve yanlış yapıyorlar çünkü aşırı nemlenmeye sebep oluyor ki bu da bebişe zararlı. Oda ısısı 24-27 derece arasında olmasına ve oda neminin %45-60 arasında olmasına dikkat et % 60 ı geçmesin bir de buhar makinası alırken iyonizerli olanını al ki ayı zaman da odanın havasını negatif iyonla tertmiz etsin aynı zaman da bakteri, küf ve koku gidericidir. Ama bunlar yeterli olmazsa bebişe öksürük için bir kaç tavsiye daha aşağıda ki linkte bulabilirsin sağlıcakla kal geçmiş olsun.

Geri