Okul giden çocuklar için kahvaltı çeşitleri neler olabilir?

M

Mslme uzun

Forum Okuru
Okul giden çocuklar için kahvaltı çeşitleri neler olabilir?

Okula giden çocuğun kahvaltısı melek kadınlar kulübü okula giden çocuğun kahvaltısı nasıl olur forumda.​

Arkadaşlar merhabalar üç çocuğum var her sabah bir hengame yaşanıyor evde erkenden kalkıyorum kahvaltılarını hazırlıyorum ama artık her sabah her sabah ne yapacağımı bilmiyorum ben. Kahvaltıda neler olur hepsi bir şey istiyor benden. Okula giden çocuğun kahvaltısı nasıl olur fikirlerinize ihtiyacım var.

Merhabalar
Vallahi üç çocukla Allah kolaylıklar versin diliyorum öncelikle okula giden çocuklar biliyorsunuz ki enerjiye canlı bir beyni ihtiyaçları var özellikle sağlıklı bir kahvaltı yaptırmak çocukları hem zinde tutacak hem de beyinlerini geliştirecektir hem de derslerini odaklanmalarını da kolaylaştıracaktır ayrıca. Onun için sağlıksız şeyler yerine haşlanmış yumurta mutlaka her kahvaltıda olması gereken bir şey yumurta ile alakalı olarak bir gün haşlanmış yumurta bir gün omlet bir gün yumurtalı tost ya da menemen tarzında farklı şekillerde yumurtayı sunabilirsiniz çocuklarınızı hem de sıkılmamış olurlar. Yanında içecek olarak çayı önermiyorum ben süt veya taze sıkılmış meyve suyu varsa çocuklar için idealdir. Hadi bütçenizi bilemiyorum ama peynir zeytin zaten her evde olan şeylerdir diye düşünerek söyledim. Bunun yanında bal veya pekmez. Yine çocuklar için çok faydalı olacak şekilde fındık ceviz badem kuru meyvelerden oluşan sunum yapabilirsiniz. Ekmek yerde tabii ki biz beyaz ekmek tüketmeyi alışmışız ama tam tahıllı buğday ekmeği getirmek daha doğru. Beslenme koyuyor sanız yine bu şekilde sağlıklı bir beslenme hazırlamaya da gayret etmelisiniz ara öğünlerde meyve yine çerezler olabilir. Burada sorunuza cevap verdik dilerseniz aşağıdaki linkten "okula giden çocuk nasıl beslenmeli" konumuzda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geri