Oligofer yan etkileri nedir kullananlar yoruma gelebilir mi?

• Konbuyu başlatan Bediakarakutuk
  • Başlangıç tarihi
B

Bediakarakutuk

Forum Okuru
Oligofer yan etkileri nedir kullananlar yoruma gelebilir mi?

Oligofer yan etkileri melek kadınlar kulübü oligofer yan etkileri nelerdir forum'da.​

Kızlar hamile kalmak istiyordum doktora göründüm kan değerlerim bayağı düşükmus doktor bana oligofer verdi ama mide bulantısı ve yanında ishal yaptı beni. Oligofer yan etkileri nelerdir? Acaba doktoruma söyleyip ilacımı degistirsem mi? Bu ilacı kullananlar var mı?

Merhabalar
Oligofer demir eksikliği kansızlık sebebiyle verilen bir ilaçtır demir eksikliği vücudumuzda baş ağrılarına halsizliğe ellerde ayaklarda uyuşma ve üşümeye sebep olabilir dolayısıyla bu da günlük hayatınızı sosyal hayatınızı etkiler. Hamile kalmak için bu kan değerlerinin normal seviyeye gelmesi için vermiştir doktorunuz bunu size doğal olarak hamile kaldığınızda tüm hormonlarınızı değerleriniz altüst olmak da dolayısıyla düşük kan değeri ile hamile kaldığınızda hamilelik için ve bebeğiniz için risk oluşturmaktadır. Oligofer yan etkileri özellikle bulantı kusma karın ağrısı ve ishal gibi etkiler görülebilir siz de ishal ve kusma sanırım ya da bulantı görünüyor mutlaka doktorunuza yan etkiler oluştuğunda danışın belki ilaç değişimi yapabilir. Aslında iyi ki gidip değerlerinize baktırmışsınız bilmeden hamile kalsaydınız bu bebeğinize çok zararlı olurdu ve sizin de sağlığınızı tehdit edebilirdi. Aşağıya önemli incelemeniz gereken bir konu daha bırakmak istiyorum "demir eksikliği nedir gebelikte demir eksikliği" hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Geri