Otomatik mi düz vites mi almalıyız

M

Meltem<<<<<<<<

Forum Okuru
Otomatik mi düz vites mi almalıyız
Araba Otomatik mi düz vites mi almalıyız hangisi daha avantajlı

Merhaba

Niayet seneler sonra bana bir araba almaya karar verdik . Eşimin arabası var ve onun arabasında araba kullanmayı öğrenip ehliyet aldım. Aama o arabayı kullanmak bana biraz zor geliyor çünkü düz vitesli. yine de kullanabiliyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum. Eşimle biraz para biriktirdik ikinci el araba almaya karar vermiştik. ikimiz de çalışıyoruz fakat ikinci el araç fiyatları çok uçmuş gitmiş. Bizde sıfır araç alalım dedik düz vites mi alalım yoksa otomatik vites mi alalım diye kararsısız. Çünkü otomatik vitesler düz viteslilerden çok daha pahalı. Bu aradaki farkı da vermek istemiyoruz açıkçası ama halen de karar vermiş değiliz . Hangisi daha avantajlı olur. Bilemedik bu konuda bilgisi olan varsa yazar mı lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Biz hanımlar biraz rahatına düşkünüz . Eğer araç alacaksanız bence otomatik vites almanız daha iyi ama düz vitesi de kullanıyorum bir sıkıntı yaşamıyorum diyorsanız arada dediğiniz gibi ciddi bir fark oluyor o farkı vermezsiniz düz vites alırsınız. Tamamen sizin kendi araç kullanma yeteneğiniz ve ilgili bir durum.

Yani düz vitesi ben rahat kullanıyorum bir sıkıntım yok otomatik de olsa olur düz de olsa olur seviyesinde iseniz düz vites alın boş yere otomatik vites farkı ödeme derim. Ama yok ben düz vites kullanırken zorlanıyorum bazen sıkıntı oluyor gibi bir durum varsa ve ayrıca trafiği yoğun bir şehirde yaşıyorsanız sürekli dur kalk bir trafik ve her gün boğuşuyorsanız otomatik vites almanız çok faydalıdır.

Diğer yönleri ile yani teknik yönleri ile düz ve otomatik vites arasında ne farklar var diye sormuşsun avantajları var mı e tabii ki avantajları düz vitese oranla otomatik vitesin var ama bir düz vitesli aracın vitesin de bir sorun olduğu zaman tamiri ile otomatik vitesin tamiri de ücretleri de daha farklı olacak otomatik vites daha pahalı olacaktır. Eskiden düz vitesle otomatik vitesli araçlar arasında biraz yakıt farkı oluyordu hep söylenirdi zannedersem şimdi çok da bir yakıt farkı oluşmuyor bu açıdan da çok farkları yok ama dediğim gibi düz vites kullanıyorum bir sıkıntım yok diyorsanız düz vites alın. Bence aradaki farkı vermeyin.

Geri