Ovulasyon testi ilk defa deneyeceğim nasıl yapılır?

• Konbuyu başlatan Svly7800
  • Başlangıç tarihi
S

Svly7800

Forum Okuru
Ovulasyon testi ilk defa deneyeceğim nasıl yapılır?

Ovulasyon testi nasıl yapılır kadınlar kulübü ovulasyon testi nasıl yapılır video forum'da.​

Kızlar ben de düzensiz yumurtlama var ben de birkaç tane eczaneden ovulasyon testi aldım. İlk kez deneyeceğim ama ovulasyon testi nasıl yapılır bilmiyorum bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. İdrarla yapılıyor galiba ama ayrıntılarını tam olarak bilemiyorum ovulasyon testi yapım aşamalarını ayrıntıları ile anlatırsanız sevinirim.

Merhabalar
Ovulasyon testleri kadınların yumurtlama zamanını tespit etmek için kullanılan gebelik testinde benzer testlerdir. Şöyle ki adet döngü düz eğer 30 günde bir oluyorsa yaklaşık olarak 13 14 15 16. günler yumurtlama zamanı olabilir yani bu süreler hamile olmanız için uygun günlerdir. Yumurtlama düzensizliği varsa elbette ki bu testler size yardımcı olabilir. Ovulasyon testi nasıl yapılır konusuna gelecek olursak yumurtlama döneminde olup olmadığınızı gebelik testi yapar gibi idrarınızı testin üzerine damlatarak çift çizgi çıktığında ovulasyon zamanında olduğunuzu gösterir eğer tek çizgi çıkarsa ovülasyon olmamıştır demektir. Testiniz pozitif çıkarsa bugünleri değerlendirmeniz gerekir.

Dilerseniz aşağıdaki linkten daha önce bu konu ile ilgili ayrıntılı bir yazı yazmıştım "yumurtlama ovulasyon testi nasıl yapılır kısa sürede hamile kalın" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri