Ovulasyon testi ne zaman yapılır bilgi verir misiniz?

• Konbuyu başlatan Kerimeinanc
  • Başlangıç tarihi
K

Kerimeinanc

Forum Okuru
Ovulasyon testi ne zaman yapılır bilgi verir misiniz?

Ovulasyon testi ne zaman yapılır melek kadınlar kulübü ovulasyon testi ne zaman başlanır forum'da.​

Ben hamile kalmak istiyorum eczaneye gittim ve eczacı da bana ovulasyon testi önerdi. Sanırım yumurtlama günlerini tespit etmeye yarayacak acaba tam olarak ne zaman yapmaliyim ve ne zaman? Ovulasyon testi doğru sonuç veriyor mu? Bunu kaç gün yapmalıyım arkadaslar yardımcı olabilecek var mı? Ovulasyon testi ne zaman yapılır? Bunun hakkında bilgisi olan yazarsa iyi olur.

images (8).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Ovulasyon bir kadinda ayda bir kez olan bir durumdur bu da yumurtanın çatlamasından sadece 24 saat süren bir süresi vardır. Bu 24 saatlik süreyi tutturmak da önemlidir gebe kalabilmek için. Gebelik için yumurtlama zamanını iyi ayarlamak gerekir. Yumurtlama zamanı yaklaşınca bazı belirtiler görebilirsiniz örneğin yumurtlama belirtileri olarak vücut ısısının yükselmesi, akıntının fazlalaşması ile birlikte şuradan da yumurtlamayı takip edebilirsiniz. Adetinizin ilk gününden sayarak 13-14-15-16. Günlerden birinde yumurtlama gerçekleşecektir.

"Ovulasyon testi ne zaman yapılır?"​

Ovulasyon testi yumurtlama zamanında size rehber olabilir. Size yukarıda saydığım günlerde test uygulayabilirsiniz böylece ovulasyon olup olmadigini anlarsınız. Test pozitif çıktığında yumurtlama çok yakın zamanda olacak anlamı anlaşılır. Yumurtlama testi birkaç gün yapabilirsiniz ta ki iki çizgi görene kadar. Özellikle gebelik için bu birkaç günü boş geçirmeyin derim.

Bakin aşağıdaki yazıda daha ayrıntılı şekilde yumurtlama testi nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. "Yumurtlama ovulasyon testi nasıl yapılır kısa sürede hamile kalın" yazımız aşağıdaki linkte.

Geri