Özgun

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Özgun
ozgun_rop.jpg
Özgun

İkinci albümü çıkardın...iki albüm arasındaki tepkileri bize değerlendirir misin ?

İkinci albümümüz daha çok yeni. Kısa bir zaman önce marketlerde yerini aldı. İlk albümde bu kadar güzel işler yapmış olmak beni çok mutlu ediyor. İkinci albümde de buna benzer tepkileri alacağımı düşünüyorum. İkinci albümdeki farklılık ilk albüme göre daha pop bir albüm oldu. İlk albümde kullanılan alaturka enstrümanlar yerine daha pop ve batı soundlu enstrümanlar kullanmayı tercih ettik. İskender Paydaş’ın tabi bu konuda etkisi çok büyük oldu.

İlk albümde tek başına çalıştıktan sonra Iskender Paydaş gibi büyük bir prodüktör ile çalışmak sana neler sağladı?

İkinci albümün prodüktörlüğünü birinin üstlenmesi gerektiğini düşünüyorduk ve bu işi en iyi yapanların başında gelen İskender Paydaş ile birlikte çalıştık. Bu albümde onunla çalışmadan önce acaba kendi isteklerim olmayabilir mi gibi korkularım vardı ama İskender Ağabey ile ilk konuşmamızdan itibaren herşey hakkında o kadar doğru tespitleri vardı ki inanamadım ve çok uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik.

Albümdeki şarkılara baktığımızda kendini daha iyi yansıttığını düşünüyorum. Şarkılarin oldukça dengeli. Kendini tekrara düşmediğin açıkca belli oluyor. Sen kendini nasıl değerlendiriyorsun iki albüm arasında?

Bir müzisyenin ilk albümünde tam olarak net istediklerini ortaya koyması zor oluyor. İlk albüm çok içime sinmiş olsa da yapılması gereken eksikler vardı. İkinci albümde bunları oturttuğumuza ve o eksikleri giderdiğimize inanıyorum. Gerek sözlerde gerek bestelerde biraz daha popüler müziği takip eden ve kendini daha iyi anlatan bir Özgün görüyorum. Bu albüm konserde de aynı şekilde çalabileceğim ve beni birebir yansıtan bir çalışma oldu.

Bu albümün çıkışı ilk albümünün konserlerine denk geldi. Konserlerde yeni parçalarını da seslendiryorsun ama yeni albümün ağırlıklı konserleri ne zaman başliyor?

Bu tabi son dönem konserlerimde ilk albüm ağırlıklı şarkılar söylesek de yeni albümümden de şarkılar dinliyorlar. Ama asıl konserler 23 Temmuz itibari ile yeni albümdeki parçaların ağırlıklı çalınacağı konserler başlayacak. Bu konserlerle ilgili kesin tarihleri de www.ozgunonline.com'dan öğrenebilirler.

Geri