Panik Atak Ve Doğum korkusu yardım!

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Panik Atak Ve Doğum korkusu yardım!
Merhaba kızlar ben de panik atak başlangıcı var ve hamileyim ve üstelik doğum korkusu da başladı bana hamilelikte panik atak hastalığı ile ilgili bilgi verir misiniz lütfen yardım edin!

Panik Atak ve Hamilelik

Panik Atak Ve Doğum Korkusu

Panik Atak; Başta "Panik Bozukluk" olmak üzere, bir çok psikiyatrik bozuklukta görülebilen; aniden beklenmedik bir anda herhangi bir yerde ortaya çıkan yoğun kaygı-bunaltı, korku karışımı bir nöbettir.

Bir çok nedenle ortaya çıkan bu rahatsızlık anne olmayı isteyen hastaların doğum anını düşünerek kaygı duymalarına bile neden olabilmektedir. Bu nedenle çoğu bayan hasta bebek sahibi olmayı istediği halde bunu ertelemektedir.

Panik Atak Hastaları da hamile kalabilir ve çocuk sahibi olabilirler

Bir çok panik hastasının hamile kaldığında hastalığının daha azaldığı görülmüştür. Biyolojik olarak bir sorununuz olmadığı sürece beyin olarak kendinizi hazırlar ve rahatlatırsanız sizde çocuk sahibi olabilirsiniz. Panik atak hastalarının hamilelik döneminde ölüm riski yoktur. Eğer çocuk sahibi olmayı çok istiyorsanız onunla ilgili hayaller kurun. Kurduğunuz bu hayaller bile size terapi etkisi göstererek rahatlamanıza yardımcı oluyor.

Hamillelik Döneminde Doğum Korkunuzu Azaltabilmek İçin Neler Yapabilirsiniz

Neler yapabilirsine gelince:

-İnternetten bebek alışveriş sitelerine bakabilirsiniz

-Hamilelikte bebeğin gelişimi ile ilgili bebişinin gelişimini takip ederek zaman geçirebilirsiniz

-Mutlaka temiz hava almalısın, bol yürüyüş yapmalısın..

-Panik anında neredeyseniz hemen oradan çıkın ve başlka bir odaya giderek müzik açın.

-Eşinizle sürekli iletişim haline geçerek sıkıntılarınızı paylaşın.

-Atak anında eline kalem kağıt alıp hissetiklerinizi yazabiliriniz. (Örneğin; bebeğine mektuplar yazabilirsin)

Yapmanız gereken en önemli şey bebeğinizi düşünmek ve onu hayal etmek... :)

Geri