Pazı Tohumu Motifli Bebek Yeleği

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Pazı Tohumu Motifli Bebek Yeleği
motifli bebek yelekleri pazı tohumu modeli pazı tohumu örneği tunus işi tohum yapımı örneği yapılışı
Kız bebişiniz için çok şirin örgü bir yelek modeli :bebiss: :tik:

kizbebekyelegi1-1810.jpg

kizbebekyelegi2-3785.jpg

Bu güzel bebek yeleğimizin yapımına önce yakadan başlıyoruz. Yeleğin boyutunu siz kendiniz ayarlayabilirsiniz; biz bu çalışmada yakadan 70 ilmekle başladık.

5 sıra haroşa örüyoruz. Ön-kol-arka ayrılıyor. 17 Ajur olana kadar artırılarak örülüyor; yani yeleğimizin roba kısmı örülmüş oluyor.

17 Ajurdan sonra fırfırı örmek için ilmeklerin tamamı 2 veya 3 katı kadar artırılıyor (ilk olarak fırfır yapılıyor).

Fırfırı 2 parmak kadar örüyoruz ama dediğimiz gibi bunu da kendinize göre ayarlayabilirsiniz (fırfır uzunluğunu). Keserek fırfır işlemini bitiriyoruz.

Sonraki adımda da bedenine geçiyoruz; bedeni için ise fırfırın en altından yani dibinden tekrar ilmek alarak ön-arka-ön (kolları bırak) takarak herhangi bir örnekle devam edip bitiriyoruz. Resimde de görüldüğü gibi biz bedenini pazı tohumu öreneği ile yaptık; siz ise dilediğiniz örnekle yapabilirsiniz.

Size kısaca pazı tohumu örneğinin yapılışını da anlatalım;
1 sıra düz örüyoruz
2.sırada bir ilmeği 3 artır yanındaki 3 ilmeği bir kez batırıyoruz.

Bebeğim için örecem

Bebeğime güzel bir örgü kıyafet örmeyi düşünüyordum ancak ne örecem diye bir türlü karar veremiyordum. Bu paylaşımı yaptığınız için çok teşekkür ederim ne zamandan beri karar veremediğim bir konuda bana yardımcı oldunuz. En kısa sürede bu modeli örüp ördüğüm modelide sizlerle paylaşacam

mutlu günler dilerim kolay gelsin

Geri