Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler
Bu konu; Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, başarılı tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu Pelin Körmükçü'nün hayatıyla ilgili bilgilerle bu sayfamızda sizlerleyiz..

pelin_kormukcu_1-39f.jpg

10.02.1970 İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bakırköy İstanbul’da tamamladım. Usta oyuncu Hazım Körmükçü’nün torunu olmamın da etkisiyle sanatçı olmanın dışında hiçbir düşüncem yâda isteğim olmadı.

Öğrencilik yıllarında oynadığım roller ve ezber yeteneğim sayesinde okullar arası düzenlenen birçok oyunculuk yarışmasında birincilik kazandım. Profesyonel sanat hayatım ise 17 yaşında oynadığım TV reklamı Calve çorba ile başladı.

Türker İnanoğlu’nun sahibi olduğu Ulusal Radyo Televizyon şirketinde Bir başka gece eğlence programı, Cümbüş sokak, Can ile canan, İnce ince yasemince ve Tatlı kaçıklar adlı TV dizilerinde rol aldım.

1990 yılında Antalya film festivalinde gösterime giren, yapımcılığını Osman Yağmurdereli’nin üstlenmiş olduğu Bir kadın düşmanı adlı filmde ve yine Osman Yağmurdereli’nin yapımcılığını üstlendiği Çatıdaki çatlak dizisinde rol aldım.

İlk profesyonel tiyatro deneyimim 18 yaşında iken Hadi Çaman’ın teklifi üzerine rol aldığım Muhteşem serseri adlı tiyatro oyunu ile gerçekleşti. Beşiktaş kültür merkezi’nin yapımı olan Yılmaz Erdoğan’ın yazmış olduğu Bir demet tiyatro TV dizisinde ve Bana bir şeyhler oluyor adlı tiyatro oyununda rol aldım.

1998- 1999 yıllarında, rol aldığım Vestel reklam kampanyası ile Altın kelebek en iyi reklam yıldızı ödülünün sahibi oldum. Televizyon ve tiyatro çalışmalarımın yanı sıra birçok şirket ve markanın bayi toplantıları başta olmak üzere düzenlemiş oldukları organizasyonların sunuculuğunu üstlendim.

Halen devam ettirmekte olduğum reklam dublajları ve sunuculuk çalışmalarımın yanı sıra Emre Kınay ile birlikte rol aldığım Aşk her yerde adlı tiyatro oyunuyla tiyatro kariyerimi de devam ettirmekteyim.

En son olarak ise 2 Mart 2012 tarihinde gösterime girecek olan Sen kimsin adlı Sinema filminde rol aldım.

Pelin Körmükçü

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Misafir
M
M
Cevaplar
0