Pembe akıntı neden olur ?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Pembe akıntı neden olur ?
İlişkiden sonra pembe akıntı gelmesi nedir, kan gelmesi neden olur, hamilelik akıntı açık renkte çok az kan nedenleri nelerdir ?

Mantar pembe akıntı yapar mı bakirelerde neden olur, adet günü gelen açık pembe akıntı adet işaretçisi mi yumurtama dönemindeki pembe akıntılar neden oluyor ?

Vajinal akıntı vücudunuzun vajinal bölgeyi bakterilerden temizlemeye ve enfeksiyonu önlemeye çalışan mukustur. . Çoğu kadın, her ay beyaz sıkı salgı görmeye alışmıştır, bu nedenle akıntı renginde bir değişiklik yaşanması doğal olarak sizi endişelendirebilir.. Bir çok kadın servikal mukusu az miktarda kanla karıştığında pembe akıntı yaşar. Pek çok durumda, bu akıntı özellikle yumurtlama sırasında derecede doğaldır. Bazen açık pembe akıntı adet döneminin başlangıcına işaret edebilir. Pembe akıntı ve kasık ağrısı birlikte görülebilir.


pembe akıntı lekelenme az kan neden olur.jpgİlşkiden sonra pembe akıntı yeni adet döneminden çıktıysanız ve akabinde ilişkiye girdiyseniz bundan kaynaklanabilir. Yumurtlama dönemini belirlemek zor olsada bazı belirtiler buna işaret edebilir. Yumurtlama döneminde pembe akıntı olması normaldir. Kadınlarda vajinal anfeksiyonlar sıklıkla görülmektedir. Pembe akıntı ve yanma, enfeksiyona işaret edebilir. Sitemize mantar pembe akıntı yaparmı diye sorular da almaktayız. Şayet yanmanız, kaşıntınız ,ciltte tahriş ve pembe akıntı yaşıyorsanız evet mantarınız olabilir. Pembe akıntı neden olur ? Bu sorunun yanıtını ayrıntılarla vermeye devam edeceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..


Periyotlardan önce priyotlar arası pembe lekelenme, sizi endişelendirebilir. Normal bir adet döngüsü her 28 günde bir gerçekleşir, ardından genellikle yaklaşık 4-7 gün süren adet kanaması görülür. Tam olarak 28 günlük bir aralık olmak zorunda değildir, ancak 21 ila 35 gün arasında değişebilir. Lekelenme adet döneminizden sonra ve bir sonraki dönemden önce vajinal kanamadır. Silme sırasında iç çamaşırınızda veya tuvalet kağıdında pembe veya kahverengi bir nokta olabilir. Bazen de gerçek nedeni tespit etmek zordur. Kanamanın vajinadan geldiğinden ve rektumunuzdan veya idrarınızdan gelmediğinden emin olmak gerekir.Kanamanın vajinanızdan, serviksinizden veya uterusunuzdan geldiğini kontrol etmek için vajinaya bir tampon yerleştirin. Emin değilseniz ve lekelenme uzun süre devam ederse doktora görünmek en doğrusudur.

Açık pembe akıntı tipik olarak mukusunuzda az miktarda kan bulunduğunda meydana gelir.Pembe akıntı, genellikle döneminizin başlamak üzere olduğuna dair bir işarettir. Adetin ilk aşamalarında, kan hafif olabilir ve pembe görünebilir. Zamanla, akış daha büyük lekeler hale gelecektir. Ayrıca, düzensiz adet kanaması geçirmeniz durumunda, periyotlar arasında zaman zaman açık pembemsi kanama olduğunu fark edebilirsiniz.


Yumurtlama döneminde pembe akıntı

Pembe akıntıyı görebilmenizin en yaygın nedeni yumurtlamadır. Bu dönemde, yumurta folikülleri yırtılır ve yapışkan, süt beyazı akıntı meydana geldiğinde bir yumurtayı salıverir. Bazen yumurta küçük bir delik açar ve tipik olarak en fazla bir kaç saat süren küçük kanamalara neden olur. Yumurtlama süresi boyunca hormonlardaki artışın lekelenmeye neden olma ihtimali de vardır. Endişelenmeyin ; Endişelenecek bir şey yok.
ilişki sonrası çok az pembe akıntı neden olur.jpg
Gebelik döneminde pembe akıntı


Pembe akıntı hamilelik belirtisi olabilir, ancak bu bir kural değildir. Döllenmiş yumurta uterusun duvarına yapışır, hormon aktivitesi artar ve uterusun iç kısmına akan kan miktarı artar. İmplantasyonun gerçekleştiği anda hafif kanamayı görebilmenizin nedeni budur.


Doğum kontrolü ve pembe akıntıDoğum kontrol hapları ve RİA gibi bazı doğum kontrol araçları , kullanımın erken aşamalarında lekelenmeye neden olabilir. Bu haplardaki hormonlar vücudunuzun doğal adet döngüsünü keser ve bu da normal dönemleriniz arasında lekelenmeye neden olabilir. Bu lekeleme normalde rastgeledir ve vücudunuz hormonlara alışana kadar bir süre devam eder. Bazı durumlarda, bir kaç ay sürebilir.

Doğumdan sonra pembe akıntı


Yeni doğum yapmış kadınlar sıklıkla pembe akıntı yaşarlar. Bebekle birlikte bazen vajinadan önemli miktarda doku itilebilir. Bu tür salınma tipik olarak vücut iyileşirken ve birkaç gün sürebilirken ortaya çıkar. Ağır kanama devam ederse veya doğumdan sonra şiddetli ağrı olursa doktorunuzu görmelisiniz.


pembe akıntı yaşayanlar.jpg

İlişkiden sonra pembe akıntı


Bazı kadınlar, zaman zaman cinsel ilişkiden sonra açık pembe akıntı yaşayabilir. Olumsuz bir semptomdur ve bunun başlıca nedenleri , ilişki sırasındaki sürtünme, vajinal kuruluk ve menopoz dur. .

Perimenopoz sırasında pembe lekelenme


Açık pembe lekelenme menopoza girerken oldukça normaldir çünkü hormon seviyesi değişir ve sürelerinizi etkiler. Ayrıca, akış miktarında ve sürenizin uzunluğunda bazı değişiklikler fark etmeniz olağandışı değildir. Menopoza girene kadar normaldir, ancak bu süreden sonraki herhangi bir vajinal kanama anormaldir ve uzman analizi gerektirir.


Menopoz sırasında pembe lekelenme


Bazı kadınlar menopozdan sonra pembe akıntı yaşayabilir. Bu durumda jinekoloğunuzu ziyaret etmelisiniz, çünkü menopoz sonrası kadınlarda her türlü vajinal kanama anormal kabul edilir. Bunun nedenleri servikal polipler, östrojen düzeyinde bir düşüş veya kadının vajinal dokusunun incelmesi olabilir.


gebelikte hamilelikte pembe akıntı sebepleri.jpg
Vücudunuz adet döngüsünde olduğunda rahim içindeki tüm kanı dışarı atmaya çalışır. Çoğu zaman, bazı kanlar vajinandan arınmaz ancak kurur ve zaman içinde rengini değiştirir. Kurumuş kan genellikle kahverengidir ve normal akıntınızla karıştığından sonra kırmızı olur. Kan çoğaldıkça koyu kırmızı olacaktır. Kadınların çoğu, bu fenomeni periyotlarından bir kaç gün sonra veya yumurtlama döneminden sonra yaşarlar..Ne yazık ki, çoğu kadın yaşamları boyunca yumurtalık kistleri yaşar. Çoğu endişe nedeni değildir, ancak nadir durumlarda bu durum yeterli tıbbi tedavi gerektirecektir. Yumurtalık kistleride pembe akıntıya neden olabilir.Pelvik İnflamatuar Hastalık üst genital sistemin (yumurtalıklar, uterus veya fallop tüpleri) ciddi bir enfeksiyonudur. Cinsel yolla bulaşan çeşitli enfeksiyonlardan sorumlu olan bakteriler de bu enfeksiyonun ortak nedenidir.


Birincil semptomlardan biri kırmızı vajinal akıntıdır. Ektopik gebeliklerde pembe akıntıya neden olabilir.Bir PID enfeksiyonu kadının fallop tüpüne zarar verdiği durumlarda, döllenmiş yumurta uterusun dışına ektopik gebeliğe yol açacak şekilde implante olabilir.Bu durum hafif kanamaya neden olabilir. Vajinal akıntı ile kan karışımı sonra, bir kadın kahverengimsi-kırmızı akıntı fark edebilir.

Ektopik gebeliğin acil tedavi gerektirdiğini unutmayın.Bazı durumlarda, Bel soğukluğu kırmızı (kanlı) akıntıya neden olabilir.Yumurtalık kistleri genellikle adet döngüsünün düzenli bir parçasıdır, ancak bazen çok büyük yumurtalık kistleri veya yırtılma başka herhangi bir belirti olmaksızın pembe sekresyona neden olabilir. Nadir durumlarda, idrar yaparken kusma, bulantı, şiddetli karın krampları ve / veya ağrı yaşayabilirsiniz. Bu durumda hekime görünmenizde fayda vardır.Pembe akıntı dahil olmak üzere hamilelikteki her kanama, düşüklerin açık bir işareti olabilir. Bu tür bir sekresyonun bir nedeni ise, karın ağrısı, kramp ve bel ağrısı da dahil olmak üzere diğer semptomları göreceksiniz.Rahim kası içindeki uterus fibroidleri olan kadınların birincil belirti olarak düzensiz pembe lekeleri vardır.Fibroidler genellikle farklı yoğunlukta anormal vajinal kanamaya neden olur. Eğer fibroidler muazzamsa, kanama ağrılı dönemler, mesane kontrolü, pelvik ağrı ve bel ağrısı ile ilgili sorunlar nedeniyle ağır olabilir.Rahim, vajina, yumurtalıklar, serviks veya fallop tüplerinin enfeksiyonu nadiren pembe veya kanlı akıntıya neden olur. 45 yaşından sonra, her kadın rahim ağzı veya endometriyal kanser geliştirme riski daha yüksektir . Olağan dışı daha büyük pembe sulu akıntı, bu durumun bir işareti olabilir ve sıklıkla kanserin sonraki aşamalarında ortaya çıkar. Bazen, pembe vajinal akıntı, böbrek ve karaciğer hastalıkları, diyabet , kan pıhtılaşma sorunları ve diğerleri gibi diğer sağlık durumlarının bir işareti olabilir . Kısacası pembe akıntı nın bir çok nedeni vardır ve bu nedenle durumu ele almanız önemlidir. Pembe akıntınız varsa mutlaka hekime görününüz.ilişkiden sonra pembe akıntı gelmesi nedir ilişkiden sonra pembe kan gelmesi hamilelik ilişkiden sonra pembe kan gelmesi neden olur ilişkiden sonra pembe akıntı hamilelik belirtisimi ilişkiden sonra açık pembe akıntı ilişki sonrası pembe akıntı nedenleri ilişkiden sonra çok az pembe kan ilişkiden sonra vajinadan kan gelmesi
 
Son düzenleme:
E

Ezgiskayla

Yeni Üye
Üye
Pembe akıntı görüp sonrasında adet oldum o zaman hamilelik ihtimali yoktur değil öi ?
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
19
Görüntüleme
153K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
K
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
KiraYuno
K
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst