Pirinç unu ile pekmezli muhallebi nasıl yapılır bebeğim için istiyorum

• Konbuyu başlatan benanneyyimm
  • Başlangıç tarihi
B

benanneyyimm

Forum Okuru
Pirinç unu ile pekmezli muhallebi nasıl yapılır bebeğim için istiyorum

Pirinç unlu pekmezli muhallebi melek kadınlar kulubü pirinçunlu pekmezli muhallebi forum'da.​

Merhaba arkadaşlar daha 20 yaşındayım ek gıdaya geçti bebeğim ve neler yapılır tam bilemiyorum. Tecrübeli annelerden yardım istiyorum. Pirinç unu ile tarif yapmaya kalktım beceremedim sanırım. Pirinç unlu pekmezli muhallebi tarifi verecek olan var mı bana. Biraz bebeğimin kilosu da az kilosunun artması için böyle şeyler yapmak gerekiyormuş. Sizler bildiğiniz başka tarifler de varsa verebilirsiniz.

Merhaba
Bebeğiniz ek gıdaya ne zaman geçiş yaptı? Çünkü ilk olarak sebzelerden kabak patates ve havuç gibi sebzeleri tek başına tattırmalısınız. Yoğurt ve meyve olarak elma armutu tattırabilirsiniz. Bunun yanında bebeğin ek gıda döneminde yiyebileceği en güzel şeylerden biri muhallebidir. Anne sütünü 2 yaşa kadar vermeye devam edebilirsiniz. Aralarda da dediğim şekilde alıştırmalar yapabilirsiniz bebeği çok zorlamadan. Size hemen pirinç unu ile hazırlayabileceğiniz pekmezli muhallebi tarifi verebilirim. Bu tarifi de 6 ay ve üstü bebekleriniz için yapabilirsiniz.

''Pekmezli muhallebi tarifi''​

• 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1.5 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı pekmez
  • Malzemelerin hepsini karıştırıp pişiriyoruz pekmez hariç. Malzemeler muhallebi kıvamına geldikten sonra ılımaya bırakın ılık olduktan sonra pekmez ekleyip bebeğinize yedirebilirsiniz. Bu muhallebide şeker yok farkındaysanız şeker yerine pekmez ile daha sağlıklı muhallebi yapabiliyoruz.
Ek gıdaya geçen bebişler için harika muhallebi tarifleri sunmak istiyorum sizler için. ''Bebişlere harika muhallebi tarifleri'' konulu başlığımızda farklı ve güzel tarifler bulabilirsiniz.

Geri